Чи має наука границі або як харківські гімназисти зустрічали друзів із Дрездена

«Наука не має границь» - це не лише відповідь на поставлене питання, а ще й назва проекту в рамках програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» фонду «Пам’ять, відповідальність та ...

лого програми MEET UPфонд EVZМіністерство закордонних справ Німеччинифонд Роберта Боша

«Наука не має границь» – це не лише відповідь на поставлене питання, а ще й назва проекту в рамках програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ).

В жовтні 2015 року учні Харківської гімназії №14 зустрічали друзів із Німеччини. Так було розпочато перший етап проекту «Наука не має границь». Ідея проекту – проведення спільної дослідницької роботи школярами України та Німеччина. Під час реалізації проекту учасники досліджують наукові досягнення видатних вчених-фізиків – Льва Ландау, Сергія Корольова, Євгена Патона, Манфреда фон Ардена (Manfred von Ardenne), Олександра Герста (Alexander Gerst), Давида Блашке (David Blaschke).

лого новой энергииОрганізаторами проекту виступає харківська громадська організація «НОВА Енергія». «Налагодження дружнього діалогу й міжкультурного обміну між українською та німецькою молоддю через спільну культурно-освітню діяльність – головна мета цього проекту, – підкреслює Віталій Филенко, голова організації «НОВА Енергія». – Проектом передбачено перебування дітей в приймаючих сім’ях – чи може бути кращий приклад міжкультурного обміну та дружніх стосунків?».

Результатами проекту стануть презентації та відео-матеріали проведених досліджень. Окрім цього – учасники проекту власноруч створять веб-сайт проекту для розміщення матеріалів у відкритому доступі.

P1170021

Учасники проекту відвідують Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»

«Застосування сучасних інформаційних технологій під час проектної діяльності та спілкування англійською мовою – також мають неабияке значення в освітньому процесі молоді, – вважає Фастова Дарія, координатор проекту від громадської організації «НОВА Енергія». Для учасників проекту, як українських, так і німецьких, проект став чудовою можливістю для практичного використання англійської мови. Окрім цього, завдяки реалізації проекту, мотивація до вивчення іноземних мов зросла не лише у учасників проекту, а й інших школярів Харківської гімназії №14».

«На початку роботи над проектом, ми мали деякі сумніви щодо спроможності дітей спільно та результативно працювати над проектом. Адже в проекті приймали участь школярі, які виховалися в різних освітніх системах: традиційній та системі Монтесорі. – розповідає Дяченко Олеся, менеджер проектів громадської організації «НОВА Енергія». – Але вже с перших днів реалізації проекту стало зрозуміло, що наші побоювання були марними. В процесі роботи школярі спільно створили презентації та анімаційні ролики про видатних фізиків України та Німеччини, прийняли актину участь у відкритих лекціях по фізиці та організували круглий стіл «Актуальні проблеми української та німецької молоді». Було дуже приємно спостерігати, як народжувалась дружба між дітьми, як запалювалися їхні очі та відкривалися серця. Бо наука, не тільки не має границь, але й руйнує кордони».

Безумно, спочатку візит гостей із Німеччини супроводжували хвилювання не лише учасників, організаторів, вчителів та керівництва гімназії, а й батьків дітей, які погодилися відкрити двері своїх домівок для іноземних гостей. Було дуже багато питань щодо зустрічі та розміщення німецьких школярів. Мабуть, батьки завжди лишаються батьками – вони завжди хвилюються та дуже стараються. Чим пригощати гостей із Дрездена? Чи не будуть заважати домашні тварини? Як з максимальним комфортом розмістити німців вдома? Якою мовою спілкуватися? Це лише мала доля всіх питань, які турбували батьків приймаючих сімей.

IMG_1183

Вулицями та площами Харкова – екскурсія для учасників проекту “Наука не має границь”

Та всі ці хвилювання були зайвими. Все відбулося просто чудово. Щирі сльози усіх учасників проекту під час прощання біля дверей гімназії та на харківському вокзалі – головний доказ успіху проекту. Дружні стосунки між школярами та батьками, партнерські відносини між закладами освіти вже зламали будь-які границі не тільки в науці, а й упередження та сумніви в серцях. «Вони (німецькі школярі) такі ж самі, як і наші діти, – сказала мама одного з учасників проекту. – Нічим не відрізняються. Нехай приїжджають до нас ще. Ми будемо чекати». Так просто і водночас так щиро сказано. Мабуть, всі інші слова просто зайві для характеристики будь-якого міжнародного проекту.

Отже, попереду подорож до Німеччини та реалізація другого етапу проекту. Українські гімназисти вже з нетерпінням чекають на зустріч з друзями у Дрездені, яка запланована на початок грудня 2015 року. Нові враження, нові знання, нові завдання, нові знайомства – все це вже очікує учасників проекту «Наука не має границь» в Дрездені.

Успіхів вам, молоді вчені-дослідники. А може і не вчені, а майбутні політики, дипломати та іноземні посли? В будь-якому разі, саме такі міжнародні проекти формують не лише поважне ставлення до інших народів та націй, а й вихованню гідних людей в цілому.

 

Проект підтримується програмою „MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді“ Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ).Дана публікація на представляє думку Фонду EVZ. За зміст відповідає автор публікації.

 

 

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи