У Богуславі відзначили 140-ву річницю з Дня народження Симона Петлюри

Подія, присвячена видатному діячу УНР, відбулася у Богуславі вперше з часів незалежної України. Організована у форматі круглого столу за участі учительки історії Хохітвянської школи Ольги Сидоренко ...

Вечір Петлюри в Богуславі
У Богуславі відзначили 140-ву річницю з Дня народження Симона Петлюри

Подія, присвячена видатному діячу УНР, відбулася у Богуславі вперше з часів незалежної України. Організована у форматі круглого столу за участі учительки історії Хохітвянської школи Ольги Сидоренко та літературознавиці, співзасновниці освітнього проекту «Медвин. Повстання», вона відбулася у найстарішому будинку в місті — музеї «Кам’яниця» 1722 року зведення.

«Якщо самостійність і державність України для нас є цінністю, тоді ми маємо шанувати людей, які доклалися до того, що сьогодні наша батьківщина — незалежна держава. Крім того, саме Петлюра розумів важливість армії і взявся за її створення», — зазначила співорганізаторка круглого столу Марина Гогуля.

Під час дискусії щодо постаті Симона Петлюри порушували питання про його значення для побудови української держави, розвінчували міф про головного отамана як погромника євреїв, говорили про досягнення і помилки Петлюри як політичного і військового діяча.

«Сильною стороною Петлюри було те, що він був державником і докладав усіх зусиль до того, щоб Україну знали і визнали у світі», — розповідає Ольга Сидоренко.

Увагу приділили і культурній дипломатії Петлюри, який доручив богуславця, диригента Олександра Кошиця сформувати хорову капелу і відвідати з концертами 17 країн світу для популяризації України заради визнання її на міжнародній арені.

«Вважаю, що такі заходи просто необхідні, — розповідає учасниця круглого столу Олена Пузатко. — Тому що треба пам’ятати свою історію і тих людей, які розбудовували українську державність».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я