Чи всім живеться добре у Швейцарії?

28 листопада в рамках ХІІ Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA мешканці Компаніївки, що на Кіровоградщині, в приміщенні центральної районної бібліотеки переглянули ...

Docudays UA
Чи всім живеться добре у Швейцарії?

28 листопада в рамках ХІІ Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA мешканці Компаніївки, що на Кіровоградщині, в приміщенні центральної районної бібліотеки переглянули і обговорили фільм «Притулок» (режисер Фернан Мельґар, Швейцарія).

Під час обговорення стрічки глядачі зізналися, що навіть не підозрювали, що у Щвейцарії існують такі проблеми. Ця країна завжди викликала гарні асоціації: високий рівень життя, надійні банки, горно-лижні курорти, годинники. І ось у цій благополучній країні поряд стільки безхатченків, які з різних причин не можуть знайти роботу, тому змушені ночували в кращому випадку, в притулку, в гіршому – просто на вулиці в будь-яку пору року. Боляче дивитися на цих знедолених людей, а серед них є діти і люди з обмеженими можливостями! Уряд Швейцарії намагається безуспішно вирішити цю проблему.

Глядачі намагалися знайти відповідь на питання: чому в наш час є стільки безхатченків? Думки розділилися: одні вважали, що ці люди самі винні, бо поїхали зі своїх країн до Європи шукати кращої долі, інші вважали, що винна система життєвого устрою. Та всі погодилися з тим, що дану проблему необхідно вирішувати, бо кожна людина має право на гідні умови життя, кожна дитина має вчитися у школі. Одна глядачка розповіла, як вирішується проблема безхатченків в Америці. Дехто зазначив, що потрібно більше будувати притулків, і тут же отримав заперечення, бо це не може вирішити проблему. Більшість вирішили, що людей потрібно забезпечити роботою, а герої фільму могли б хоча би прибратися після себе, а то залишають стільки бруду у притулку, і після них прибирають швейцарці. Дійшли спільного висновку: такі фільми потрібно показувати, особливо у нашій країні, щоб люди знали правду і не думали, що вони десь за кордоном, не докладаючи зусиль, зможуть отримати райське життя.


 

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”