Лайфхаки: як написати резюме щоб зацікавити роботодавця

Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості підготували для вас лайфхаки про те, як написати резюме так, щоб зацікавити роботодавця.Пишіть правду і тільки правду. За необхідності ви маєте ...

Додано:
Angelina Khomenko

резюме
Лайфхаки: як написати резюме щоб зацікавити роботодавця

Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості підготували для вас лайфхаки про те, як написати резюме так, щоб зацікавити роботодавця.

  1. Пишіть правду і тільки правду. За необхідності ви маєте підтвердити всю інформацію, написану в резюме. Вкажіть бажану посаду: чим конкретніше, тим краще, наприклад: «вчитель з англійської мови», «HR-менеджер», «менеджер зі збуту» тощо.
  2. Розмістіть фото. Ваш зовнішній вигляд може багато чого розповісти роботодавцю. Тому краще розмістити фото, зроблене під час попередньої роботи або в офісному стилі. Не місце в резюме світлинам з весілля чи з гулянки в нічному клубі.
  3. Вкажіть контактні дані. Представтеся: напишіть ім’я та прізвище, свій номер телефону, адресу електронної пошти та місто, в якому ви проживаєте чи бажали б працювати.
  4. Опишіть досвід роботи, якщо він є. Починайте з останнього місця роботи, а закінчуйте — першим. Опишіть своїми словами, що робили, чим займалися, що впровадили та здійснили. Перерахуйте досягнення. Пишіть коротко і доступно. Роботодавця не зацікавлять довгі конструкції та складні речення. Якщо ви ще ніде не працювали чи бажаєте працювати за іншою спеціальністю, то цей розділ можна пропустити.
  5. Вкажіть освіту. Так само, як і з роботою – пишіть про останню здобуту освіту, потім – про попередню. Вкажіть, якщо проходили додаткові курси та тренінги. За можливості, зробіть гіперпосилання на дипломи чи сертифікати.
  6. Вкажіть професійні навички. Саме в цьому місці роботодавець дізнається, що саме ви вмієте робити.
  7. Додайте рекомендації із попереднього місця роботи. Дуже добре, якщо таких рекомендацій багато і всі вони позитивні. Можна вказати контакти особи, яка може особисто Вас порекомендувати.
  8. Напишіть про свої особисті якості. Підготуйте креативну характеристику, яка буде вигідно Вас відрізняти від інших шукачів роботи. Погодьтеся, кожен може написати  «пунктуальний», «відповідальний», «охайний». Зараз деякі шукачі роботи у цьому розділі сміливо вказують свої мрії та цілі. І роботодавцям подобається така відвертість, амбітність та оригінальність.
  9. Резюме має бути читабельним: оптимальний розмір та колір шрифту, достатня відстань між рядками, виділені тематичні блоки. Воно має вміститися на одній або максимум на двох сторінках.
  10. Напишіть резюме декількома мовами. Це збільшить Ваші шанси добре себе зарекомендувати на фоні інших шукачів роботи.

Коли резюме вже написано, перевірте його. Попросіть знайомих вичитати. Скористайтеся онлайн сервісами з перевірки орфографії.

Ми бажаємо Вам швидко знайти роботу своєї мрії! Успіхів!

 

Підготувала Ангеліна Хоменко, фахівець СМРЦЗ


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я