Від забутої музичної школи в селі — до мистецького осередку, про який знають

Це про досвід успішної трансформації державного позашкільного закладу у школу мистецтв. Це про те, як створювати можливості для мистецького розвитку молоді. Це про новий культурний простір у с. ...

0S3A3305
Від забутої музичної школи в селі — до мистецького осередку, про який знають

Це про досвід успішної трансформації державного позашкільного закладу у школу мистецтв. Це про те, як створювати можливості для мистецького розвитку молоді. Це про новий культурний простір у с. Шпитьки та його активності…

Це одна серед багатьох історій, які сьогодні змінюють Україну.

“Я вперше зустрівся з таким підходом, коли культуру несуть в родини і родини з цією культурою виходять на сцену!” — Сергій Власенко, актор телесеріалу “Школа”.

 35162151_403239346848350_1278512249626951680_o

Шпитьківська ДШМ 2018 р.

1 червня 2019 р. у с. Шпитьки, Києво-Святошинського району, відбувся благодійний захід «Твори Добро» присвячений Дню Захисту Дітей.

Команда організаторів АртВіва  разом з викладачами та учнями Шпитьківської Дитячої Школи Мистецтв, Громадською Організацією «Зростай Україно», за підтримки спонсорів та партнерів, влаштували неймовірне дійство.

Гості змогли відвідати різні локації, від театрального майданчику та безкоштовних атракціонів до благодійного ярмарку. Родзинкою всього заходу було шоу-конкурс Miss & Mister Talent 2019, де за звання Міс та Містера Талант змагались 13 учасників.

“За свій час я бачила дуже багато дитячих свят та конкурсів. Але те що мені довелось побачити сьогодні – це було, найкраще в моєму житті! Дякую за ці неймовірні емоції!” — Анастасія Зубрицька, засновниця та головна редакторка у O’Ukraine, телеведуча й журналістка.

Відео трансляція шоу Miss & Mister Talent 2019

 

Відомі українські діячі культури приїжджають сюди та лишають позитивні відгуки. Як вдалося цього досягти?

 

Поділилась Олена Іванчук — директорка Шпитьківської ДШМ, головна організаторка свята Твори Добро й членкиня команди АртВіва.

 0S3A3305

Олена Іванчук

“Той рівень який наша школа демонструє сьогодні — був не завжди”, — ділиться Олена Іванчук.

Шпитьківська Дитяча школа мистецтв знаходиться в 29 км від Києва. Тут Олена Іванчук працює директоркою з 2009 року. Старе маленьке приміщення, де навчалось 55 учнів без гідних умов для роботи — таким був старт. За 10 років школу вдалось матеріально осучаснити, збагатити викладацький колектив професійними кадрами, відкрити нові класи та філії в інших селах. Тепер в Шпитьківській ДШМ здобувають мистецьку освіту 850 учнів. На базі школи запускаються та реалізовуються масштабні культурно-освітні проекти. «Твори Добро» є одним з таких.

“Цим заходом ми хотіли донести ідею, що люди мають творити добро в цьому світі. Стурбованість буденними проблемами та рутиною, сірість життя — не мають гасити наш вогник доброти та бажання допомагати. Щоб мати стимул рости та розвиватись, необхідно відкривати нові можливості для себе та для інших людей. Об’єднуючись, ми стаємо великою силою яка здійснює ці зміни” — говорить Олена Іванчук.

Мета шоу Miss & Mister Talent 2019 полягала в тому, щоб відкрити таланти в дітях сільської місцевості, показати їм, що вони повинні професійно рости, виходити на нові рівні розвитку й демонструвати свої результати іншим людям.

 

0S3A6146

конкурсанти Міс та Містер Талант 2019 та команда АртВіва

“Маючи 22 річний досвід участі в різних конкурсах, а також в ролі журі, хочу сказати, що коли я дивилась сьогоднішні виступи, у мене йшли мурашки по шкірі. Це настільки високий рівень, якого навіть в Києві не всюди побачиш, це Європейський рівень!” — Катерина Потлова, стилістка, креативна дизайнерка.

Шоу дає можливість усвідомити, що кожен унікальний, талановитий і що обмеження лише в голові.

“Для нас, як команди АртВіва, важливо закласти стійкий фундамент волі та творчості для майбутньої особистості. По закінченню дійства, діти стали впевненішими у своїх силах, вони пройшли важкий шлях і здобули свою перемогу над собою”, — Олена Іванчук.

 

Як побудувати прогресивну школу мистецтв?

 

Кілька важливих порад від Олени Іванчук:

Мотиваційна складова

—    Треба хотіти більшого та ставити перед собою складні задачі. На перший погляд вони здаються нереальними, але розпочавши — ви усвідомите, що все у ваших силах.

—    Бути впевненим і йти до мети. Наполегливість важлива, адже після перших невдач дуже хочеться все кинути. Пам’ятайте, якщо не пробувати і не доводити справи до кінця, нічого саме собою не відбудеться.

 

Професіоналізм та розширення меж

—   Максимально створювати умови для якісної роботи та для професійного розвитку дітей й викладачів.

—    Цінувати професіоналів, людей які на вас працюють і виконують свою роботу якісно.

—  Не боятись стукати в нові двері. Чи то державні заклади чи бізнес, необхідно звертатись за допомогою. Без підтримки не вийде рухатись далі.

—    Згуртовувати громаду, роблячи різні заходи та спільні активності, творити для людей середовище спілкування й взаємної комунікації.

 

Особисті якості — це найголовніша запорука успіху

—    Необхідно бути щирим та відвертим з людьми. Якщо вам довіряє 10, 100, 1000 людей, знайте, ви на правильному шляху.

—    Треба вміти спершу віддавати і вкладатись у справу. І, лише згодом, отримувати. Очікування прибутків та блискавичного позитивного фідбеку лише заважає діяти. Завжди тримайте у фокусі сенс вашої справи!

 photo_2019-06-25_10-00-14

Флешмоб, розгортання 300-метрового прапору з зони АТО

Насамкінець, Олена говорить: “Команда АртВіва — діє вже зараз. За підтримки державних установ, ми організовуємо культурні заходи в селах Києво-святошинського району,  безкоштовно консультуємо та підтримуємо інших на шляху досягнення бажаного розвитку їх громад та шкіл мистецтв. В соціальних мережах, ми ділимось своїми напрацюваннями та здобутками. Головна мета — надати якомога більшій кількості дітей та молоді можливостей для мистецького розвитку.”

 

Матеріал підготувала Валерія Іванчук


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я