Шановні журналісти і журналістки! Запрошуємо вас взяти участь у безкоштовному тренінгу «Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування».
Тренінг для представників(-ць) ЗМІ
«Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування»
8 грудня, 2015 р.
Запоріжжя, пр. Леніна 135, готель «Інтурист»
Тренінг ведуть: Тетяна Побоча – експертка з гендерних питань, старший викладач кафедри філософії випереджаючої освіти та управління інноваційною діяльністю Дніпропетровського обласного інститут післядипломної педагогічної освіти.
та Ольга Веснянка – журналістка, правозахисниця, експертка з гендерної тематики. Ведуча «Громадського радіо», блогу про гендер на ВВС. Експертка Кампанії проти сексизму в українських ЗМІ і політиці «Повага».
10.00 – 10.30 Вступ. Знайомство з аудиторією. Модераторка: Ольга Веснянка
10.00 – 12.00 Перший модуль. Тренерка: Тетяна Побоча
- Насильство: його типи, форми та виявлення
- Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на сході України: введення в проблему
- Законодавче забезпечення права особи на захист її безпеки та отримання кваліфікованої допомоги з боку держави. Наявні та необхідні послуги.
- Статистичні дані та світова практика вирішення ГОН під час військового конфлікту.
12.00 – 12.30 Обід
12.30 – 15.00 – Другий модуль. Тренерка: Ольга Веснянка
- - Що таке медіаграмотність?
- Роль ЗМІ у висвітленні тематики гендерного насильства в умовах збройного конфлікту. Представлення дослідження.
- Законодавчі та етичні норми висвітлення випадків. Вправи, робота в групах (до коментарів виконання вправ запрошуються експерт(к)и – спеціаліст(ка) UN FPA та відповідний(-а) експерт(-ка).
- Представлення матеріалів у медіа на тему сексуального насильства та кампанії проти сексизму «Повага».
16.00 – 16.15 Сесія питань і відповідей. Модераторка: Ольга Веснянка
Тренінг реалізується МБФ «Український жіночий фонд» в рамках проекту «Протидія ґендерно-обумовленому насильству на сході України» за підтримки представництва Фонду народонаселення ООН (ФН ООН) в Україні.