Южненці вчилися аналізувати програми політичних партій

19 липня у м. Южному відбувся тренінг на тему «Аналіз передвиборчих програм політичних партій» у форматі пікнік з Клубом «Активної Громади».У першій частині заходу учасники були ознайомлені із ...

Додано:
andronko25

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Южненці вчилися аналізувати програми політичних партій

19 липня у м. Южному відбувся тренінг на тему «Аналіз передвиборчих програм політичних партій» у форматі пікнік з Клубом «Активної Громади».

У першій частині заходу учасники були ознайомлені із повноваженнями депутатів Верховної Ради  згідно Конституції України.

«Для якісного читання та аналізу  тієї чи іншої програми необхідно знати які функції та обов`язки у депутатів ВРУ. Маючи дану інформацію люди зможуть співставляти програму кандидатів та партій з їхніми реальними можливостями на посадах.» – зазначила Олена Коновалова, комунікаційна координаторка ВІ «Активна Громада» у м. Южному.

51531093_2033350883409709_816622945399996416_o

Детальнішене про повноваження ВРУ 

До того ж  у ході тренінгу його учасники мали можливість запропонувати пріоритетні кроки, які має зробити Партія після того, як потрапить у Раду. Думки присутніх  були різні: починаючи від обов`язковою явки депутатів на сесіях та активної участі у них (законотворчій діяльності на користь українцям), закінчуючи перейманням досвіду у провідних країн світу щодо успішної реалізації громадських проектів, враховуючи особливості нашої країни.

У другій частині заходу учасникам було запропоновано розподілитись на групи та проаналізувати програми 3-х політичних партій за відповідним алгоритмом з орієнтовними питаннями, на які громадяни мали звертати увагу при розгляді тієї чи іншої програми. Варто сказати, що з тексту наданих програм були прибрані згадки політичних сил, аби забезпечити максимальну об`єктивність під час читання. У ході аналізу програм люди звертали увагу, що у тексті бракує конкретної інформації щодо досягнення поставлених цілей партіями. До того ж присутнім час від часу дещо складно було визначитись, чи відповідає програма реальним можливостям  кандидатів вже на посадах у ВРУ. Але все ж таки у процесі тривалих обговорень та з підказками тренерів громадянам вдавалось наблизитись до істини.

 Наприкінці тренінгу  представники ВІ «Активна Громада» презентували онлайн-інструмент «Вибори 2019: За кого голосувати?»: http://vybory2019.pravda.com.ua/#/platforms  Розробниками даного інструменту є Громадська організація «Центр UA». Відтепер у простій, легкій та доступній формі українці можуть ознайомитися з програмними обіцянками без води та поетики топ-12 політичних партій (згідно із чотирма загальнонаціональними рейтингами). Крім цього, можна також порівняти позиції кандидатів у 25 сферах політики, які входять до компетенції парламенту. Позиції партій команда аналітиків взяла з передвиборчих програм, опублікованих на сайті Центральної виборчої комісії. Окрім цього, виборці можуть пройти онлайн-тест, обрати з позицій партій ті, які відповідають їхнім поглядам  і в фіналі побачити ТОП-3 партій, програми яких збігаються з їхніми власними позиціями.

 «Для того, щоб виборцю не потонути в океані популізму в передвиборчий період необхідно   досліджувати передвиборчі програми кандидатів та  партій. Це важливо, аби зрозуміти, які цілі ставить перед собою політична сила, наскільки вони відповідають  інтересам громадян України, наскільки кандидати та представники партій свідомі щодо обов’язків і меж Конституційних повноважень депутатів Верховної Ради України.  Детальний аналіз програм до того ж сприятиме підвищенню рівня  політичної культури громадян з одного боку, а з іншого – змусить кандидатів та членів політичних сил більш відповідально ставитись до своїх програм і обіцянок в майбутньому» – наголосив Андрій Коновалов, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Южному.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Довідка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”.
Примітка. Клуби діють у межах проекту «Активна Громада: право вибору», що реалізовується у 30-ти населених пунктах України. Даний проект впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я