Полтавський call-центр емоційної допомоги для учасників АТО відзначає 3 місяці роботи (інфографіка)

Рівно три місяці тому – 4 вересня 2015 року – в Полтаві розпочав роботу «АТОЛ» – call-центр емоційної допомоги для учасників АТО, їх родин, волонтерів та внутрішніх переселенців. Створення ...

Додано:
denisstarostin

Візитівка АТОЛ
Полтавський call-центр емоційної допомоги для учасників АТО відзначає 3 місяці роботи (інфографіка)

Рівно три місяці тому – 4 вересня 2015 року – в Полтаві розпочав роботу «АТОЛ» – call-центр емоційної допомоги для учасників АТО, їх родин, волонтерів та внутрішніх переселенців. Створення call-центру – результат довгострокової співпраці Литовської Республіки та Полтавської області.

 

Робота в call-центрі здійснюється на волонтерській основі. До його діяльності міг долучитися будь-хто з полтавців. Єдиною умовою було бажання допомагати особам, які постраждати в результаті війни. Кожен з працівників call-центру пройшов «тест волонтера емоційної допомоги» відповідно до адаптованих до українських реалій литовських методик. Крім того, навчання з волонтерами провели іноземні спеціалісти – Угне Кабелкайте та Тетяна Веромей.

Навчання волонтерів call-центру АТОЛ

Наразі сall-центр працює по 6 годин у вечірній час кожного дня (з 17:00 до 20:00 на дзвінки відповідає один волонтер, потім його змінює інший, який працює до 23:00). Серед волонтерів є і професійні психологи з великим стажем лікарської практики, і колишні бійці АТО , і полтавці, які виявили бажання долучитися до проекту та надавати психологічну допомогу тим, хто потребує її внаслідок зіткнення з війною.


Волонтер call-центру АТОЛ Валерій Довженко за роботою

За 3 місяці роботи волонтери call-центру прийняли 210 дзвінків. 57 разів за допомогою зверталися учасники бойових дій (27,14% від усіх дзвінків), 115 разів члени їх сімей (54,76%), 38 разів переселенці (18,1%).

82 рази до call-центру зверталися чоловіки (39%), 128 разів волонтери приймали дзвінки жінок (61%).

Волонтери call-центру емоційної допомоги АТОЛ

Серед 210 дзвінків за проблематикою дзвінки розподілилися так:

  • 23 звернення (10,96%) стосувалися проблем емоційного характеру;
  • 102 (48,58%) – проблеми в сім’ї: пиятики, побутового насильства, зради;
  • 58 осіб (27,61%) дзвонили з приводу вирішення соціальних проблем – отримання статусу учасників бойових дій, земельних ділянок, безпроцентних кредитів в банку (за словами працівників call-центру, така можливість для учасників АТО передбачена в законі, але немає механізму її реалізації для банків), працевлаштування, покращення житлових умов;
  • 13 осіб (6,19%) зверталися до call-центру з приводу питань отримання групи інвалідності через втрату працездатності;
  • 4 особи (1,9%) зверталися за юридичною допомогою;
  • 10 (4,76%) хотіли стати волонтерами і працювати в call-центрі.

Інфографіка про АТОЛ

Волонтери call-центру перенаправляють осіб, які потребують більш кваліфікованої допомоги до відповідних спеціалістів. Так, 48 людей отримали безкоштовну наркологічну допомогу, 23 особи – глибинну психологічну допомогу, 4 людини – безкоштовну юридичну допомогу.

Ольга Олексієнко

Говорячи про необхідність таких ініціатив, координатор call-центру Ольга Олексієнко зазначає:

– Дзвінки надходять не лише з Полтавської області. Часто телефонують із Західної України, з госпіталів. Наприклад, за психологічною допомогою звертаються бійці, яким ампутують кінцівки. Був один дуже важкий дзвінок, коли до call-центру звернувся самотній хлопець, в нього немає ні батьків, ні сім’ї, і він вже двічі намагався вчинити самогубство. Коли він звернувся за допомогою, перебував на межі третьої спроби. Була дуже довга розмова – близько 50 хвилин, але нам вдалося його заспокоїти. І він обіцяв зателефонувати ще.

Ольга зазначає, що є люди, які телефонують постійно. Найчастіше, це дружини учасників АТО. Вони просять допомогти у вирішенні сімейних проблем. Волонтери вже знають їх історії, проблеми і, що найголовніше, знають як їм допомогти.

  • Я вважаю, що така допомога є дуже актуальною. Важливо, що є позитивний ефект. Люди дзвонять не один раз, розповідають про свій позитивний досвід та дякують за допомогу у вирішенні їхніх проблем. Крім того, люди передають наш номер телефону своїм знайомим, які також потребують допомоги, – говорить Ольга Олексієнко.

Нагадаємо, що учасники АТО, члени їх сімей, волонтери та внутрішні переселенці з міст, постраждалих внаслідок бойових дій на Донбасі, можуть отримати емоційну допомогу в телефонному режимі за безкоштовним номером 0-800-20-30-20. Дзвінки в АТОЛ виключно анонімні. Волонтери не можуть бачити номера абонента.

Довідка: Ідея створити call-центр емоційної допомоги в Полтаві виникла ще в березні 2015 року. «АТОЛ» – пілотний українсько-литовський проект, який фінансувався Програмою розвитку співробітництва та популяризації демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки (Orange projects).

Програма розвитку співробітництва та популяризації демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки

Організатором є Фонд «Унія 1219» за підтримки литовських міністерств – охорони краю, закордонних справ, внутрішніх справ та департаменту поліції при міністерстві внутрішніх справ. Від української сторони надійним партнером стала ГО «Центр стратегічних комунікацій» за підтримки голови Полтавської ОДА Валерія Головка.

Денис Старостін, прес-служба call- центру «АТОЛ»


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”