Мандрівка у часі історичною Вишгородщиною

Початок: 05.08.2019 о 12:00
Закінчення: 05.08.2019 о 17:00
Адреса:

Завершено

Вишгородський історико-культурний заповідник
Мандрівка у часі історичною Вишгородщиною

З нагоди встановлення перших табличок з QR-кодами на історико-культурних пам’ятках Вишгородщини 5 серпня 2019. р о 12.00 за адресою: м. Вишгород, пл. Шевченка, 1,  відбудеться прес-конференція «Мандрівка у часі історичною Вишгородщиною». Контакти для акредитації журналістів: 050 393 9995, 050 332 0990.

Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ) встановив перші QR-коди на історико-культурних пам’ятках району. Це непересічна подія, адже QR-коди на історичних пам’ятках у малих містах, а тим більше у селах, багатих історичною спадщиною, ще не увійшли у широкий вжиток. ВІКЗ у межах унікального проекту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація»  оснащує QR-кодами 22 визначні об’єкти Вишгорода та району.

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Спікери:

Ігор Золотоверх, начальник управління культури, національностей та релігій КОДА;

Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук;

Любов Берегова, директор КЗ Київської обласної ради «Київський обласний центр охорони пам’яток»;

Дмитро Шевченко, завідувач Історичного музею ВІКЗ;

Світлана Вепшина, дизайнер.

До участі у прес-конференції також запрошені в.о. голови Вишгородської районної держадміністрації Олексій Данчин та міський голова Вишгорода Олексій Момот.

Організатор заходу: Вишгородський історико-культурний заповідник

Партнери заходу: Вишгородська районна державна адміністрація, Вишгородська міська рада, Прогулянковий теплохід «Резон».

Також для учасників прес-конференції: екскурсія Вишгородом із зупинками біля об’єктів QR-кодування; ознайомлення з Музеєм давньоруського гончарства ВІКЗ; прогулянка-екскурсія на теплоході «Резон» Київським водосховищем; неформальне спілкування.

Вишгородський історико-культурний заповідник є одним з переможців грантових конкурсних програм Українського культурного фонду. В номінації «Український культурний монітор» ВІКЗ зайняв друге місце, набравши 240 балів і отримавши грант  на впровадження унікального проекту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація». 22 пам’ятки Вишгородщини, з них 12 об’єктів першочергової важливості, оснащуються QR-кодами, і об’єднані в єдину цифрову систему. Відсканувавши код, можна дізнатися історію, цікаві факти про пам’ятку,  отримати інформацію про історико-культурне середовище, в якому вона розташована, про її значення в контексті подій минулого. Пілотна методика спрямована на взаємодію як із тими, хто цікавиться історико-культурною спадщиною Вишгородщини, так і з потенціальними виробниками QR-кодів, тобто музейними працівниками.

Прогулянковий теплохід «Резон» з 1 червня курсує з набережної Вишгорода Київським водосховищем, і вже став однією з туристичних родзинок та одним з чинників привабливості міста для мандрівників, здобувши неабияку популярність серед городян та гостей міста. Теплохід курсує з набережної за графіком, який включає кілька маршрутів: один з них – до Межигір’я, інший – до Поштової площі у Києві, із шлюзуванням на Київській ГЕС. Прогулянки на теплоході не лише цікаві, а й абсолютно безпечні, ситуацію контролює, окрім екіпажу, річкова інформаційна служба «Дельта-Лоцман». За словами експерта німецької туристичної асоціації DEHOGA Ганса-Ульріха Трозієна, наявність використання водного ресурсу у Вишгороді є одним з чинників залучення більших туристичних потоків до цього непересічного в історичному плані міста.

*Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.