63% українців довіряють Європейському Союзу

EU NEIGHBOURS east project проводить щорічні опитування громадської думки в шести країнах-партнерах ЄС (Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні).Україна56% жителів ...

city-continent-country-269790
63% українців довіряють Європейському Союзу

EU NEIGHBOURS east project проводить щорічні опитування громадської думки в шести країнах-партнерах ЄС (Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні).

Україна

56% жителів України позитивно ставляться до ЄС і 63% українців вважають відносини з Європейським Союзом хорошими (відповідно на 7% і 1% більше, ніж у 2018 році).

Понад 70% українців визнають основоположні цінності ЄС і визнають для себе важливими такі цінності, як «мир, безпека і стабільність», «права людини», «економічне процвітання», «верховенcтво закону» і «свобода особистості».

63% населення України довіряє Європейському Союзу і тільки 22% довіряє ЄАЕС Євразійський економічний союз (на 7% менше, ніж в 2018 в році; це найнижчий показник в регіоні).

57% українців обізнані щодо фінансової допомоги ЄС, з них 46% вважають цю допомогу ефективною (порівняно з 43% минулого року).

Що в регіоні?

52% громадян країн Східного сусідства позитивно ставляться до Європейського Союзу (ЄС). 67% громадян вважають відносини між ЄС і їхньою країною «хорошими».

54% громадян знають про фінансову підтримку ЄС. 50% з них вважають, що ця підтримка ефективна – на 7% більше.

Понад половину (53%) громадян з тих, хто знає про фінансову підтримку ЄС, здатні назвати хоча б одну спеціалізовану програму, фінансовану ЄС в їхній країні – зростання на 18%.

Європейський Союз – міжнародний інститут, що викликає найбільшу довіру. ЄС довіряє більшість (58%) громадян.

Щоб дізнатися більше про дослідження та співпрацю між ЄС і Україною

Метою щорічних опитувань є вивчення думки і рівня обізнаності громадян в країнах-партнерах ЄС про Євросоюз і про співпрацю між ЄС і кожною з країн.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я