Перша Українська Лабораторія конфлікту чутливості для журналістів
Агентство з управління конфліктами Egalite International за підтримки Чорноморського трасту регіональної співпраці Фонду Германа Маршалла запускають проект з боротьби зі стереотипами і «мовою ...
Додано:
Громадський Простір
Агентство з управління конфліктами Egalite International за підтримки Чорноморського трасту регіональної співпраці Фонду Германа Маршалла запускають проект з боротьби зі стереотипами і «мовою ненависті» в Україні. За півроку конфліктологи навчать понад 100 нинішніх і майбутніх журналістів і видадуть посібник по боротьбі зі стереотипами в ЗМІ.
Проект спрямований на подолання стереотипів ЗМІ в конфліктах, відмови від «мови ненависті» та розвитку традицій терпимості на основі історичного контексту. У Лабораторії молоді журналісти аналізуватимуть прояви мови ненависті і стереотипів у свіжих матеріалах ЗМІ, формувати громадські антирейтинги роздування конфліктів, знаходити кращі практики боротьби зі стереотипами і заохочуватимуть тих журналістів, які це роблять.
«Не потрібно бути військовим кореспондентом, щоб визнати, що журналістика може розпалювати кровопролитні конфлікти. У 1994 році в Руанді використання метафор та мови ненависті співробітниками радіо «Майлз Коллінс» стало відправною точкою широкомасштабного геноциду. Роль сербських державних ЗМІ в 1995 і 1999 роках була настільки ж ганебною. На жаль, в Україні домінує точка зору, що потрібно «наздогнати і перегнати» росіян у пропаганді та мові ненависті. Це – шлях до розростання конфлікту, який у Росії – ще попереду», – вважає директор Агентства з управління конфліктами Egalite International Іван Каменко.
В рамках Лабораторії конфлікточутливості журналісти будуть зустрічатися щотижня впродовж півроку. Після моніторингу ЗМІ експерти будуть пропонувати учасникам проаналізувати деякі матеріали, які містять стереотипи і елементи «мови ненависті». Експерти Egalite International будуть складати щомісячні рейтинги і антирейтинги таких публікацій.
У 12 університетах України пройдуть зустрічі конфліктологів зі студентами журналістських факультетів. У ході спілкування з ними експерти розроблять і видадуть Посібник по конфлікточутливості для журналістів, яке розійдеться по навчальним закладам і професійним організаціям. Зацікавленість у проекті вже висловили Міністерство культури і Міністерство інформаційної політики України.
«Ми очікуємо, що за час реалізації проекту навчання пройдуть понад 100 майбутніх і нинішніх журналістів. Для працюючих журналістів передбачений формат спілкування у вигляді фокус-групи, в невимушеній обстановці. Для найактивніших передбачені заохочення, для регіональних журналістів – оплата поїздок до Києва», – сказала експерт Egalite International Тетяна Виговська-Каменко.
Проект підтримав Чорноморський траст регіональної співпраці Фонду Германа Маршалла, який спеціалізується на зміцненні трансатлантичної співпраці на регіональному, національному та глобальному рівнях. Загальна сума гранту – 29 345 доларів США, проект триватиме до кінця травня 2016 року.
Egalite International – професійна організація конфліктологів, місією якої є підтримка демократичних процесів та вирішення конфліктів. У 2005 році організація відкрила перший офіс в Бішкеку (Киргизстан), в 2014 році було відкрито представництво в Києві. За 10 років, Egalite International виконала 49 проектів і вклала в реалізацію своєї місії більше 1,5 млн. доларів США. Організація володіє унікальними методиками просування сумлінного управління, конфлікт-аналізу, аналізу ризиків і загроз.
У 2015 році, Egalite International була нагороджена за внесок у розвиток конфліктології Почесною Грамотою Уряду Французької Республіки. Розробки фахівців організації входять до державних програм Киргизстану, навчальних модулів ряду університетів по всьому світу, використовуються місцевим самоврядуванням, ЗМІ та інститутами громадянського суспільства.
З питань співпраці та організації зустрічей звертайтеся за адресою [email protected] або в офіс організації за тел .: +38 (044) 585 08 59. З питань участі у проекті звертайтеся за адресою [email protected]. Контактна особа – Іван Каменко.
Джерело: Egalite International