4 райони замість 13: експерти презентували новий варіант районного поділу Закарпатської області

17 вересня 2019 року в Ужгороді експерти обговорили варіанти удосконаленого адміністративно-територіального устрою районного рівня Закарпатської області.Як зауважив депутат Закарпатської обласної ...

71108230_2902019526493274_6675560208091054080_n
4 райони замість 13: експерти презентували новий варіант районного поділу Закарпатської області

17 вересня 2019 року в Ужгороді експерти обговорили варіанти удосконаленого адміністративно-територіального устрою районного рівня Закарпатської області.

Як зауважив депутат Закарпатської обласної ради Андрій Шекета: “Колись територія сучасної Закарпатської області була поділена на 4 комітати, така ж кількість укрупнених районів (повітів) досить логічно б виглядала і зараз, зважаючи на існуючу логістичну інфраструктуру, щільність заселення територій, відстані тощо. Важливо розуміти, що межі укрупнених районів мають пролягати по межах ОТГ, а не сьогодні існуючих районів.”

Укрупнення районів – потреба, яка виникла через динамічний процес формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Існуючі місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування втрачають підстави для здійснення визначених законом повноважень – ці повноваження здійснюються відповідними об’єднаними територіальними громадами.

Зараз повноваження та функції в межах одного й того ж району дублюються різними інституціями влади. Неефективно витрачаються кошти державного (РДА) та відповідних місцевих (районних) бюджетів на утримання управлінського апарату.

Крім того, несистемне та несинхронізоване формування мережі територіальних органів центральних органів виконавчої влади призводить до того, що житель одного й того ж населеного пункту району для отримання відповідних послуг у кожному міжрайонному територіальному підрозділі ЦОВВ змушений їхати у різні місця області.

На думку завідувача кафедри державного управління Українського католицького університету Віктора Борщевського: “Сьогодні ми ведемо мову не про об’єднання районів, а про створення принципово нових адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня.”

Проект нового районного поділу Закарпатської області, який запропонували експерти, враховує такі критерії, як чисельність населення, загальну площу території, адміністративний центр та критерії його визначення, кадрову, інфраструктурну та фінансову спроможність органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади здійснювати визначені законом повноваження у повному обсязі.

Загалом новий районний поділ має на меті упорядкувати систему органів влади – як виконавчої, так і місцевого самоврядування – на відповідній території для ефективного забезпечення ними відповідного просторового соціально-економічного розвитку. Це сприятиме якісному, доступному наданню жителям публічних послуг, визначених законодавством.

Після обговорення пропозицій нового районного поділу, підготовлених в рамках проекту, який реалізовує Центр політико-правових реформ за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, узагальнений варіант удосконалення субрегіонального рівня в Україні буде скерований до Міністерства розвитку громад та територій України.

Експертна думка буде враховуватися під час підготовки проекту Закону України щодо адміністративно-територіального устрою України,  розроблення та прийняття якого заплановані на ІV квартал 2019 – І квартал 2020 року.

Круглий стіл проведено в рамках проекту  «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України» реалізується завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії.

Запис телепередачі щодо нового варіанту районного поділу Закарпатської області


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

  • Володимир Чалков

    В Сумській області в котрій я проживаю вже три рокі тримтять чиновникі всіх рівнів, що буде адмінреформа бо я очолюю громадську організацію “Інвалідів Хутір-Михайлівська” і знаю на засіданнях круглого столу, якщо запрошують. В місті Шостка говорять своїх злиднів вистачає, а тут ще додадуть Ямпіль,С-Буду, Глухів, Кролевець. Проходили вже укрупнення, збагатіли тільки чиновникі, як жили хохли в жопі і житимуть. Будьмо! За волю, за долю за гідне життя!