USAID прагне змінити правила!

Відповідна ініціатива “New Directions in Advancing Locally Led Development” анонсована наприкінці травня і починається так: “USAID з нетерпінням чекає на той день, коли міжнародна допомога (foreign ...

New Directions in Advancing Locally Led Development
USAID прагне змінити правила!

Відповідна ініціатива “New Directions in Advancing Locally Led Development” анонсована наприкінці травня і починається так: “USAID з нетерпінням чекає на той день, коли міжнародна допомога (foreign assistance) більше не буде потрібною”. 

Що ж має прийти замість моделі “foreign assistance”? Читаємо далі:

“Агентство прагне налагодити безпосереднє партнерство з місцевими лідерами, мережами та установами, щоб краще дозволити громадам реагувати на складні проблеми розвитку, використовуючи розумніші, більш стійкі та місцеві винаходи і рішення”.

І відповідно до цієї мети:

“USAID шукає можливості та механізми для спільного створення, спільного проектування, спільного інвестування та співпраці у сфері досліджень і розробок, які сприяють розвитку знань і практики підтримки донорів місцевого розвитку”. 

І низка пропозицій та моделей з усього світу рушила до USAID. У вересні Управління місцевої стійкості Агентства США з міжнародного розвитку визначило найбільш цікаві та запросило 16 організацій до обговорення в форматі робочої групи “Зміна Ролі Донора” (The Changing Role of the Donor) до Вашингтону. Переважна кількість це потужні організації із США та Великобританії і кілька з інших куточків Світу. В т.ч. глобальний альянс GAIN, засновками котрого є фонд Білла та Мелінди Гейтс, підрозділ розвідки британської бізнес групи “Економіст” (The Economist Intelligence Unit) та інші поважні структури. 

Серед низки зірок світового рівня зустрічаємо… фонд “Молода громада” з України! Майже єдиний з усієї Європи та єдиний з усіх країн пострадянського простору було запрошено USAID до Вашингтону. Для тих, хто не дуже уважно стежив за публікаціями в моєму блозі на Просторі, це може виявитись досить несподівано, а для решти сподіваюсь це буде щонайменше приємна та очікувана новина. Справа в тому, що “Молода громада” просуває модель та механізми “Розумної Взаємодії”, яка виявилась однією з найкращих у відповідності до очікувань USAID, що цитувалися вище. До речі, Британська Рада в Україні була першим донором, який випробував переваги використання “Розумної Взаємодії” для своєї програми “Активні громадяни”, а нещодавно зацікавилось Посольство Норвегії в Україні, яке долучилось до підтримки пілотного впровадження в місцевих громадах України. “Розумна Взаємодія” пропонує дещо інші підходи, ніж зараз панують, але чи стане “РВ” одним із механізмів, за яким в майбутньому USAID буде здійснювати безпосереднє партнерство з місцевими громадами? Звичайно цього зараз ніхто не може гарантувати. Так само ніхто не міг гарантувати, що українська розробка та організація буде відібрана агенцією серед інших із усього світу. Команда з України продовжує наполегливо працювати із зацікавленими в інноваціях партнерами та є відкритою до співпраці.

Інна Старчікова, виконавча директорка фонду “Молода громада” вже звернулася до всіх зацікавлених українських інституцій із пропозицією співпраці в питанні “Зміна Ролі Донора” ( https://www.prostir.ua/?news=usaid-prahne-zminyty-pravyla). Кому цікаво, звертайтесь до Інни на Фейсбуці, або за імейлом [email protected]. А для решти є сенс поки переглянути тематичні публікації з РВ в блозі на Просторі та почекати на перші результати діяльності міжнародної групи в Вашингтоні, які буду намагатись висвітлювати.


Останні публікації цього розділу:

Громадська участь: купа цегли чи затишний дім?

Як готувати молодіжні інклюзивні проєкти: чекліст

Як залучати молодь до своїх проєктів та активностей

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик