Закладено фундамент Домівок доброго врядування в містах “сірої” зони Східного Донбасу
Зроблено перші кроки на шляху до впровадження доброго врядування у містах Гірське та Золоте. В рамках реалізації проєкту «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте - на шляху до ...
Додано:
Pavlo Fedyk
Зроблено перші кроки на шляху до впровадження доброго врядування у містах Гірське та Золоте. В рамках реалізації проєкту «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте – на шляху до прозорості закупівель та доброго врядування» відбулись робочі візити до міст Золотого і Гірського», де було презентовано мету, завдання та заходи, які планується здійснити у цих містах.
Проєкт, метою якого є згуртування громад та налагодження співпраці громадян із місцевою владою задля утвердження і розвитку системи публічного моніторингу бюджетного процесу, публічних коштів та закупівель згідно принципів доброго врядування у містах Гірське та Золоте, підтриманий Програмою ООН із відновлення та розбудови миру із тематичним компонентом «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади в Україні». Проєкт реалізується із використанням методу кластеру як освітнього підходу для опанування громадського моніторингу врядування (ГМВ) та впроваджується ГО «Фонд громад «Знання і справедливість», який є учасником громадського руху «Спільно безпеці Луганщини – СбЛ».
Завдання проєкту будуть досягнуті завдяки діяльності «Домівок доброго врядування» (робочих груп громадських активістів та представників місцевої влади), які вивчаючи результати громадської антикорупційної експертизи закупівель, спілкуючись на тренінгах з опанування ProZorrro та DoZorro, антикорупційному Форумі , обмінюючись інформацією на віртуальному майданчику комунікацій проєкту, отримуючи експертну та консультаційну підтримку, досягнуть синергетичних ефектів співпраці для опанування і застосування засад доброго врядування та напрацювання спільних пропозиції для місцевих органів влади (виконкому міськради Гірського та керівнику ВЦА м. Золотого і с. Катеринівка).
Додатковим ефектом проєкту є менторський супровід та створення технічних завдань для розробки сайтів майбутніх ОТГ Гірського та Золотого, популяризація вказівок «Домівки доброго врядування: вказівки моніторингу публічних закупівель», які будуть розповсюджені серед громад міст Східного Донбасу та розміщені в мережі Інтернет.
Досягнувши домовленості із місцевою владою міст (міська рада Гірського та ВЦА Золотого) про взаємну підтримку заходів проєкту, команда його партнерів (громадські організації «Фонд громад «Знання і справедливість», «Будемо удосконалювати місто Гірське (Гірський БУМ)», «Аваліст», «Золотий світанок», руху СбЛ) зосереджується над формуванням і діяльністю у кожному місті Робочих груп (Домівок доброго врядування) – задля громадського моніторингу політик, рішень, процесів органів місцевої влади , а в даному випадку – закупівель.
Завершення проєкту означатиме прийняття рішень виконкому міськради Гірського та розпорядження керівника ВЦА м. Золоте та с. Катеринівка про впровадження пропозицій ГМВ, вдосконалення прозорості використання бюджетних коштів на сервісах ProZorrro, E-Data, та Spending, що свідчитиме про покращення управлінських спроможностей згуртованих громад, збільшення прозорості та ефективності комунальних рішень та процесів у містах Гірське та Золоте, покращення діалогового потенціалу громади у виробленні обґрунтованих та зрозумілих рішень місцевої влади відповідно до принципів доброго врядування.
Віртуальний майданчик комунікацій проєкту буде здійснюватись в соціальній мережі Фейсбук: в групі «Луганщина – спільно до безпеки» – https://www.facebook.com/groups/SpailnoBezpeka/, найчисельнішій новинній групі Луганщини – «Лисичанск. Северодонецк. Фактьі. Собьітия. Комментарии», https://www.facebook.com/groups/severopolis/, та на Ютуб-каналі руху СбЛ «ІнфоЛуг» https://goo-gl.su/0VDG із використанням хеш-тегів: #Співпраця, #ДобреВрядування, #Гірське, #Золоте, #КластерProzorroЗолотогоГірського #КластерProzorro #НалагоджуємоСпільно #ГромадськаАнтикорупційнаЕкспертиза.
Відповідальний за інформацію, PR-менеджер проєкту Павло Федик (095 196-49-66, https://www.facebook.com/pavlofedyk63, [email protected]).
Додаток: файл «Презентація проєкту» (pdf-формат)
КластерProZorro – by Pavlo Fedyk [Infographic]
Ця публікація підготовлена в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).
Думки, зауваження , висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).