Завдяки агрокооперації малі виробники зможуть досягти успіху
За потребою аграрного бізнесу і за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в межах ініціативи EU4Business Європейського Союзу 10 жовтня 2019 р. в м. Полтава було проведено практичний ...
Додано:
BSC Sumy
За потребою аграрного бізнесу і за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в межах ініціативи EU4Business Європейського Союзу 10 жовтня 2019 р. в м. Полтава було проведено практичний семінар «Агроконсалтинг. Кооперація. Переробка», де зібрались дорадники та агроконсультанти Полтавської та Сумської областей, а також представники індивідуальних фермерських господарств, малого бізнесу та середніх агрофірм.
Організатор – Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Суми, який вже вдруге проводить широкомасштабний захід в Полтавському регіоні для малого та середнього бізнесу. Семінар провели на базі Полтавського університету економіки та торгівлі.
Тарас Савченко, керівник Центру інформаційної підтримки бізнесу м. Суми, прокоментував цілі організації заходу:
- Це – налагодити кооперацію між виробниками-переробниками Сумської та Полтавської областей. По-друге – налагодити діалог та обмін досвідом між агроконсультантами наших областей. І третє – побачити нові технології переробки сільськогосподарської продукції і обговорити можливості їх запровадження, в тому числі і в Сумській області.
На заході говорили про особливу важливість консультування та дорадництва, тобто, про можливості бізнесменам отримати консультацію щодо того, як вийти на нові ринки, налагодити експорт, отримати відповідні документи, сертифікати.
Олексій Назаренко, керівник Сумської дорадчої служби «Агронаука»:
- Дорадництво – це допомога або консультування. Тобто, дуже часто виробники не мають відповідної фахової менеджерської освіти. Тобто, вони гарні виробники, чудові агрономи, зоотехніки. Але, дуже шкода, вони не мають економічних знань.
Про важливість кооперації виробників агропродукції зазначив Роман Корінець, радник Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України:
- Завдяки кооперації малі виробники зможуть досягти успіху, зможуть конкурувати успішно з великими виробниками. Бо якщо вони окремо, вони цього не зможуть зробити. І вони не можуть бути успішними.
Також учасники семінару відвідали завод з переробки моркви у селі Головки Полтавського району та сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Диканська ягода» у селі Орданівка Диканського району.
Євген Шумейко, підприємець, займається вирощуванням і заготівлею лікарських рослин:
- Дуже цікаво побачити досвід інших практиків, тобто що вони вже роблять в переробці, для себе визначити кроки, куди можна йти, і чого в цьому можна досягати, дізнатись про виклики, фінансові інструменти.