ЧЕСНО. Фільтруй Суд: про мету, кампанію та інструменти

У червні 2016 року Центр демократії та верховенства права дав старт кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! після ухвалення змін до Конституції України в частині правосуддя. Судова реформа - одна з ...

обкл
ЧЕСНО. Фільтруй Суд: про мету, кампанію та інструменти

У червні 2016 року Центр демократії та верховенства права дав старт кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! після ухвалення змін до Конституції України в частині правосуддя. 

Судова реформа – одна з найскладніших тем для суспільства й з цим важко не погодитись. Звичайні громадяни не щодня відвідують суди і не всі можуть оцінити якість їх роботи. Проте, справедливе та незалежне судочинство, що має високий рівень довіри серед населення – є одним з елементів формування привабливого іміджу України на світовій арені. 

Команда ЧЕСНО. Фільтуй суд! на початку кампанії поставили перед собою 5 цілей і саме через їх реалізацію ми комунікуємо перебіг судової реформи та ті зміни, які відбуваються щодня:

1. Контроль та моніторинг проведення конкурсів на посаду судді.

Так, протягом останніх 3 років команда аналітиків та юристів кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! проаналізувала 968 кандидатів до Верховного суду (захопивши обидві “хвилі” набору 2016-2017 та 2018-2019 років) та 156 кандидатів на зайняття посади судді Вищого антикорупційного суду.

Ми створили єдину методологію, зрозумілу та прозору, а у відповідності до неї сформували довідки на кандидатів.

2. Очищення системи від недоброчесних суддів. 

Ми в кампанії моніторимо перебіг розгляду кримінальних проваджень щодо суддів. Адже надзвичайно важливо для забезпечення довіри до суду очистити систему від тих служителів Феміди, які причетні до вчинення корупційних та/або кримінальних правопорушень. 

Для зручності та наочності ми створили інтерактивну базу “Суд над суддями” і всі охочі у два кліки можуть віднайти інформацію про суддів, обвинувачених у вчиненні корупційного правопорушення.

3. Перевірка доброчесності суддів. 

Найбільший пласт роботи – створити профайли на всіх суддів України. Всі вони, та інформація про них, зібрані в унікальній базі профайлів на нашому сайті. База наповнюється поступово, проте вже зараз у ній наявні сформовані профайли на більш ніж 2800 суддів. 

Крім інформації про кар’єру судді, його родичів та статки, в профайлі також міститься інформація про відповідність судді критеріям доброчесності, розробленим в рамках кампанії: 

  • непричетність до корупції або кримінальних правопорушень;
  • непричетність до ухвалення сумнівних рішень;
  • відповідність стилю життя задекларованим доходам та прозорість статків;
  • непричетність до порушення прав людини;
  • дотримання норм професійної етики.

4. Громадський контроль за судовою системою.

Значний вплив на роботу та функціонування судової системи України, крім суддів, звісно мають і члени органів судового врядування та самоврядування.

Саме тому під прискіпливим оком наших юристів знаходяться кандидати на зайняття посад в цих органах, а також розробляються пропозиції до вдосконалення їх роботи. З цією метою ми формуємо аналітичні записки, що не лише окреслюють проблему, але пропонують варіанти її вирішення. 

5. Активізація суспільства.

Писати про судову реформу для юристів так само важливо, як і для звичайного читача. Моніторити її перебіг та розбиратись у тому, що відбувається в судовій системі може кожен, ми в цьому переконані. Саме тому ми шукаємо нові майданчики  комунікації для нашої кампанії, адже ценуємо час аудиторії.  

Ми створили телеграм канал на якому зрозуміло та коротко розказуємо про найактуальніше у сфері судової реформи.  На просторах телеграма ми не просто розказуємо факти з судової системи, але аналізуємо найактуальніші тенденції, світові традиції та проводимо цікаві  розіграші для підписників.

До речі, усі деталі про історію Руху ЧЕСНО можна дізнатися тут.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів

Одеса приєдналася до європейської культурної мережі Culture Next

Голоси Півдня: обмін досвідом між Львовом і Херсоном для економічного відновлення та підтримки зайнятості

Ментальне здоров’я діток Березанщини, що мають особливі освітні потреби

Безпечне збереження даних: можливість для громадських організацій від Архіву Війни