У Полтаві святкували Хеллоуїн. Щоб сформувати глобальну компетентність

То що ж таке Хеллоуїн? Маскарад? Вечірка? Можливість подивитися фільми жахів? А в полтавській школі «Паросток» вирішили, що це нагода для формування глобальної компетентності.В умовах світу, що ...

Додано:
Elena Kramareva

Хеллуїн
У Полтаві святкували Хеллоуїн. Щоб сформувати глобальну компетентність

То що ж таке Хеллоуїн? Маскарад? Вечірка? Можливість подивитися фільми жахів? А в полтавській школі «Паросток» вирішили, що це нагода для формування глобальної компетентності.

В умовах світу, що невпинно змінюється, шкільна освіта не може бути осторонь, вважають у школі «Паросток», яка є асоційованою школою ЮНЕСКО. Тож цього року тут здійснили освітній проєкт, який дозволяє побачити спільне історичне коріння, провести культурознавчі паралелі, щоб наблизитися до формування глобальної компетентності, яка змушує посилити здатність сприймати й розуміти цінності культур, відмінних від власної. Всі ці ідеї стали стрижнем традиційно веселого і яскравого свята.

«Спочатку це було кельтське свято врожаю, вогню та поминання пращурів. Кельти, далекі пращури пращури багатьох європейських народів, були переконані, що під час Самхейну відкриваються ворота в потойбічний світ. І, щоб духи вважили їх «за своїх», вдягалися в дивакуваті костюми. З часом на це свято наклався християнський  День поминання усіх святих й виникла назва Хеллоуїн. Потім з ірландцями-заробітчанами свято перекочувало до Америки, а вже звідти тріумфально повернулося в Європу, де його вситгли забути. Розвиток, якого зазнало свято, ілюструє процеси, які відбувалися у всіх народів, і допомагає усвідомити спільні риси в розвитку людства», – говорить учасник освітнього проєкту одинадцятикласник Олександр Супрунець.

Глобальна компетентність також передбачає володіння іноземними мовами. Це вважається необхідним, щоб розуміти світові тенденції та глобальні проблеми.

«Для школярів Хеллоуїн став можливістю пірнути у вивчення англійської мови: вони вчили пісні, лексику, розповіді, відповідали на питання, перекладали фільм, готували страви за англомовними рецептами й намагалися протягом усього свята говорити In English. Крім того, Хеллоуїн подарував просто-таки вибух творчості: оригінальні костюми, дизайн класів, гарбузи, екіпажні танці і декілька танцювальних хвилинок протягом свята – все це створило чудову атмосферу. Свято стало для кожного можливістю відчути себе частиною команди», – говорять організаторки свята, молоді викладачки Олександра Говорова та Анастасія Омельченко.

У дійстві взяли участь всі охочі, тож тих, хто вміє мислити сучасно, у Полтаві стало більше.

Для довідки
Національна асоціація освіти США визначає глобальну компетенцію як процес здобуття ґрунтовних знань і розуміння міжнародних процесів, навички комунікації з людьми з різних мовних і культурних традицій, здатність до швидкого навчання та орієнтування в інформаційному просторі. Глобальна компетентність спрямована на рівність та подолання культурних бар’єрів, підвищення навичок ефективної міжкультурної комунікації, а також на подолання упереджень та стереотипів стосовно людей з іншого культурного середовища.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я