Стартував проєкт із підтримки антикорупційної реформи на місцевому рівні у 8 областях України

Центр «Доброчин» розпочав реалізацію проєкту, спрямованого на створення сприятливого антикорупційного середовища у 8 пілотних об'єднаних громадах Волинської, Львівської, Одеської, Херсонської, ...

Додано:
Nataliya Drozd

01
Стартував проєкт із підтримки антикорупційної реформи на місцевому рівні у 8 областях України

Центр «Доброчин» розпочав реалізацію проєкту, спрямованого на створення сприятливого антикорупційного середовища у 8 пілотних об’єднаних громадах Волинської, Львівської, Одеської, Херсонської, Миколаївської, Луганської, Дніпропетровської та Чернігівської областей.

Партнери проєкту провели стартову координаційну зустріч в Чернігові 5 – 6 листопада 2019 року і не лише узгодили методологію та робочі плани, а також напрацювали креативні ідеї для проведення мотиваційних та просвітницьких заходів.

07

 Для досягнення мети була розроблена та узгоджена Методологія Антикорупційної Еко-Системи для громади, яка містить такі компоненти:

  • Законодавча база щодо запобігання та протидії корупції
  • Превентивні антикорупційні механізми
  • Інструменти прямої демократії
  • Прозорість місцевих органів влади
  • Залучення громадян
  • Антикорупційна обізнаність / свідомість
  • Активні дії у разі виявлення фактів корупції
  • Гендерна рівність
  • Інклюзивність та рівний доступ
  • Екологія

Концепція Антикорупційної Еко-Системи передбачає застосування цілісного підходу у запобіганні та протидії корупції. При цілісному підході важливо включити всі зацікавлені в даному питанні сторони.

03 02

Це передбачає запровадження та застосування антикорупційної політики на місцевому рівні, роз’яснення антикорупційного законодавства, підвищення обізнаності громадськості, забезпечення прозорості та підзвітності діяльності місцевих органів влади, надання публічних антикорупційних інструментів нагляду та розробка антикорупційних програм для громад, інформаційні та просвітницькі заходи, тощо.

06 10

У співпраці з регіональними та місцевими партнерами ми будемо підтримувати нові об’єднані громади у розробці комплексних рішень для запобігання корупції.

Діяльність проходить в рамках проєкту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.

 *Партнери: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область) та Агенція місцевої демократії Дніпропетровської області.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»