Міжнародний Фестиваль “Слов’янська весна у Львові-2016″

15 грудня 2016 року, у вишуканому конференц-залі львівського готелю “Nota Bene”, ГО ‘Центр сприяння і розвитку програм і проектів ЮНЕСКО у Львівській області” провела круглий стіл на тему: ...

ФестивальСлов'янська весна у Львові-2016
Міжнародний Фестиваль “Слов’янська весна у Львові-2016″

15 грудня 2016 року, у вишуканому конференц-залі львівського готелю “Nota Bene”, ГО ‘Центр сприяння і розвитку програм і проектів ЮНЕСКО у Львівській області” провела круглий стіл на тему: “Проблематика і рішення туристичної галузі на 2016 рік”. В обговоренні представлених проектів, пов’язаних з українським та міжнародним медичним туризмом та із промоцією унікальних туристичних та лікувальних закладів Львівщини виступили запрошені на круглий стіл дипломати, представники туристичних фірм та компаній Львівщини, Києва, Німеччини, представники медичного бізнесу та волонтерських організацій. Другою важливою складовою круглого столу стала презентація культурологічних проектів. Серед них був презентований директором департаменту культури, національностей та релігій ГО “Центр сприяння і розвитку програм ЮНЕСКО у Львівській області” Марком Борисовичем Сімкіним розроблений ним проект проведення Міжнародного щорічного фестивалю: “Слов’янська весна у Львові”.

В травні цього року, напередодні міжнародного Дня слов’янської писемності та культури, який від знається щорічно 24 травня відбувся Перший міжнаціональний фестиваль “Слов’янська весна у Львові”. Він був присвячений творцям слов’янської граматики – болгарським просвітителям Святим Кирилу та Мефодію, які були проголошені Папою Римським Іваном Павлом II у 1980 році “Святими Покровителями Європейської цивілізації”.

Ініціатором проведення фестивалю та виступів на ньому творчих колективів було правління ГО “Західноукраїнське болгарське національно- культурне товариство імені Сави Шеретова” на чолі з головою правління, відомою громадською діячкою Людмилою Іванівною Куліківською. Фестиваль національно-культурних товариств пройшов за участю болгарських, українських та білоруських творчих колективів та професійних виконавців у Львові в парку імені Івана Франка, при підтримці посольства республіки Болгарії в Україні та Почесного консульства республіки Болгарії у Львові. Під час проведення цього Фестивалю, виникла колективна думка та народна ініціатива зробити наступний фестиваль “Слов’янська весна у Львові 2016” міжнародним та щорічним. Фестиваль отримав позитивний відгук не тільки у глядачів, а також у ЗМІ та на телебаченні. Також схвальна оцінка проведеного Фестивалю була від органів влади Львова та представника президента України у Львівській області пана Олега Синютки та президента Республіки Болгарії пана Росена Плевнієва під час офіційного візиту в Україну.

Слов'янська весна у Львові-2016

Необхідно освятити два дуже важливих аспекти в захист необхідності щорічного проведення даного фестивалю, виходячи із перспектив поглиблення міжнародної співпраці не тільки у культурно-просвітницькій ниві, а також на більшій промоції Львова та Львівщини, як надійного бізнес партнера з великими потенційними можливостями. Культурно-просвітницька та мистецька місія Фестивалю у Львові: 

  • Львів, без сумніву, є культурною столицею України, українці є найбільшим слов’янським народом в Світі, а Україна, правонаступниця Київської Русі, найбільшою слов’янською державою. В даний буремний час, коли перед слов’янськими народами стоять цивілізаційні виклики, надважливою є об’єднавча місія культур слов’янських культур та збереження ними їхньої національної культурної та мовної ідентичності. Нагадую Вам перелік слов’янських країн: Болгарія, Білорусь, Македонія, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Словенія, Чехія, Словаччина та Польща, творчі колективи та окремі професійні виконавці з яких можуть стати учасниками майбутнього Фестивалю. Хоча, так склалося історично, що одні із словенських народів сповідують Православ’я, а інші Католицизм, саме культура може й повинна об’єднати Народи заради Мирного Майбутнього.
  • Фестиваль необхідно проводити як місце змагання найкращих українських та з інших країн фольклорних колективів та професійних естрадних виконавців, умовою участі у Фестивалі яких повинна стати умова виконання пісень тільки на слов’янських мовах.
  • Бажано, щоби Фестиваль, урочисте відкриття Міжнародного Фестивалю “Слов’янська весна у Львові 2016” відбувалося у будівлі Львівського театру опери та балету імені С.Крушельницької, а проведення самого фестивалю біля стін одного із старовинних замків Львівщини.

Слов'янська весна у Львові-2016

Можливі бізнес залучення:

У проведення фестивалю “Слов’янська весна у Львові” повинні бути зацікавленні та можуть бути залученні : представники державних органів влади України українського готельно-ресторанного бізнесу, туристичних фірм, оздоровчих закладів, виробники сувенірної продукції, представники українського шоу –бізнесу та медіа бізнесу а також власники спортивно-оздоровчих комплексів та рекреаційних санаторіїв Львівщини, страхового бізнесу, знані виробники продуктів харчування, виробники товарів легкої промисловості та сувенірів, страхові компанії, фінансові установи та банки, а також представники бізнесу із країн учасниць Фестивалю “Слов’янська у Львові 2016”, який може і повинен стати ще одною стартовою площадкою у подальшому успішному розвитку народної дипломатії та як її наслідок, промоції Львова, Львівщини та України. Успішне проведення представницького Міжнародного Фестивалю у Львові 21-22 травня 2016 року буде також сприяти розширенню дружніх зв’язків між слов’янськими народами, а також виведенню бізнес контактів між українським бізнесом та бізнесом інших Слов’янських країн на новий вищий рівень.

Оргпитання:

Пропонується створити Координаційний центр для вивчення можливості у проведення Фестивалю та комунікації з місцевими, загальноукраїнськими органами влади, бізнес структурами, які хочуть та можуть бути задіяні в заходах по підготовці та проведенню Фестивалю, громадськими організаціями та багато численними творчими колективами та окремими виконавцями з України та інших слов’янських країн, з українськими та іноземними ЗМІ для промоції даного фестивалю та співпраці з міністерствами культури України та країн учасників Фестивалю а також з їхніми посольствами, Почесними та офіційними консульствами. В координаційний центр можуть увійти представники державних та громадських організацій, професійні представники шоу-бізнесу, а також українські та іноземні партнери та спонсори Фестивалю, юридичні та фізичні особи та інші. Одним із можливих координатором цих програм може стати ГО “Західноукраїнське болгарське національне –культурне товариство імені Сави Шеретова”, як ініціатор проведення міжнаціонального Фестивалю у 2015 році, а основною площадкою для комунікацій, після підписання договору про співпрацю між двома громадськими організаціями може й згідне стати ГО “Центр сприяння програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області”.

Даний проект був затверджений на засіданні правління ГО “Центр-ЮНЕСКО” 4 грудня 2015 року та погоджений з Людмилою Іванівною Куліківською головою правління ГО “Західноукраїнського болгарського національно – культурного товариства імені Сави Шеретова” та підписаний під час проведення круглого столу. Відбулося також урочисте підписання угоди про співпрацю, на постійній основі, в міжнародних, туристичних та культурологічних заходах керівниками двох громадських організацій  Куліківською Людмилою Іванівною та Мелехом Ігорем Богдановичем. В обговоренні даного проекту жваву участь прийняли присутні на круглому столі керівники громадських організацій та представники Львівської міської та обласної адміністрації, а також активну участь в обговорені прийняв Заслужений журналіст України, відомий тележурналіст та редактор програм “Культура” ТРК “Львів” Василь Васильович Глинчак. Всі учасники круглого столу одностайно підтримали ініціативу ГО “Центр –ЮНЕСКО” про проведення у Львові 21-22 травня 2016 року фестивалю, головною ціллю якого повинно стати зближення культур народів всіх Слов’янських Народів, а також солідарність з народом України в його боротьбі за Мирне Майбутнє всіх країн Європейського Дому Народів.

Автор: Директор департаменту культури, національностей та релігій громадської організації  “Центр сприяння і розвитку програм та проектів у Львівській області”, журналіст-міжнародник Марко Сімкін


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення