На Прикарпатті у селі відкрили громадський простір і зіграли відому «Гуцулку Ксеню»

На початку цього тижня у селі Джурів Снятинського району, що на Франківщині, у рамках проєкту ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) урочисто ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

20191119_133043
На Прикарпатті у селі відкрили громадський простір і зіграли відому «Гуцулку Ксеню»

На початку цього тижня у селі Джурів Снятинського району, що на Франківщині, у рамках проєкту ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) урочисто відкрили громадський простір «Джерело». До події приурочили показ знаменитого мюзиклу «Гуцулка Ксеня» від Івано-Франківського національного академічного музично-драматичного театру, який ініціювали активісти простору.

Подія пройшла з аншлагом: усі 600 місць у залі сільського будинку культури були заповнені. Крім перегляду веселої музичної постановки, гостям свята розповіли про новостворений громадський простір “Джерело”, а його учасники ще й заспівали акторам власні коломийки.

IMG_0924

«Ця вистава вже рік не сходить з топового рейтингу, вона відображає життя в нашому краї, – розповідає організаторка і керівниця громадського простору Олександра Федорук. – А ще у ній грають актори з Джурова та сусіднього села Попельники: Лілія та Віктор Абрам’юки і Сергій Лазановський. Організувати захід було не важко, бо ми навчалися цьому на тренінгах і ми – команда, між собою розподіляємо обов’язки. Нам легко працюється разом».

IMG_5712

Сергій Лазановський, виконавець ролі коханого Ксені, розповідає, що давно так не хвилювався перед виходом на сцену, як у рідному краї.

«Була присутня думка «як вони сприймуть? Чи їм сподобається?”. Та після першого виходу, відчув тепло і все хвилювання як рукою зняло, – ділиться Сергій Лазановський. – Впродовж всієї вистави відчував як глядач уважно слідкував і переживав всі емоції разом зі мною. Після закінчення – шквал овацій і вигуки «на біс», які викликали сльози на очах, сльози радості і вдячності. Багато хороших відгуків і це приємно до мурашок по всьому тілу».

За словами Сергія Лазановського, такі події дуже важливо влаштовувати в районах, щоб піднімати український дух, популяризувати культуру і привертати увагу до проблем сіл.

20191119_182727

Вистава «Гуцулка Ксеня» – це ще й співпраця сходу і заходу, бо виконавиця головної ролі Валерія Мочарська народилася на Луганщині. Акторка розповідає, що єдина складність була в тому, щоб відтворити гуцульський діалект, але вона має музичний слух, тому все вдалося.

«Зіграти гуцулку було не складно, можливо тому, що я дуже люблю гори, була не раз в Карпатах, навіть читала свій монолог про гори прямо на вершині. Я бачила на власні очі те, у що закохана гуцулка Ксеня і цілком поділяю її закоханість, – розповідає Валерія Мочарська. – І, до того ж, у моєму дитинстві теж були гори, тільки рожеві – це були терикони, які я і зараз бачу перед очима».

IMG_1273

Повторити успіх «Гуцулки Ксені» буде непросто, але в активних джурівчан багато ідей, які незабаром втілять у громадському просторі «Джерело». Вже у четвер, 29 листопада, проведуть День Подяки: будуть вистава, конкурси і святковий обід. Також планують багато тренінгів і майстер-класів.

IMG_2260

Проєкт “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я