Видання Texty презентувало додаток для визначення маніпуляцій в новинах

Українське онлайн-видання Texty.org.ua презентувало новостворений додаток для веб-браузерів «Фейкогриз», який попереджає користувачів про маніпуляції та фейки в медійних публікаціях. Презентація ...

fejkogriz-825x400
Видання Texty презентувало додаток для визначення маніпуляцій в новинах

Українське онлайн-видання Texty.org.ua презентувало новостворений додаток для веб-браузерів «Фейкогриз», який попереджає користувачів про маніпуляції та фейки в медійних публікаціях. Презентація відбулася в Українському кризовому медіа-центрі 28 листопада.

Додаток працює на основі машинного алгоритму, створеного Texty ще у 2018 році в рамках іншого проєкту по боротьбі з маніпуляціями та фейками в ЗМІ. Нейромережа попереджає читачів про те, що публікація або сайт, які вони відкривають, є маніпулятивними і містять дезінформацію. До того ж, користувачі можуть самі повідомляти виданню про порушення журналістських стандартів в новинах, такі як «ненадійне джерело», «матеріал з ознаками замовності», «хибна аргументація» і відверті фейки.

Поки що «Фейкогриз» доступний тільки у браузері Firefox, але скоро з’явиться і в Google Chrome. Також додатком можна користуватися з мобільного телефону за допомогою телеграм-боту.

«Після того, як ми запустили рейтинг так званих “сміттєвих” сайтів, тобто сайтів, на яких є неперевірена, маніпулятивна чи фейкова інформація, та інтерактивну сторінку з наративами російської пропаганди в нашому інформаційному просторі, до нас почали звертатись читачі. Вони казали, що не вистачає чогось більш прикладного, такого, що можна застосувати самому. Тоді ми на основі цих двох попередніх проєктів,  машинного алгоритму і бази даних створили “Фейкогриз”», – розповів Анатолій Бондаренко, керівник напрямку відкритих даних Texty.org.ua

«Дезінформація випускається не один раз на тиждень – це тисячі і тисячі новин. Нескінченний потік, який неможливо вручну промоніторити, визначити і зупинити. Тому ми хочемо сформувати спільноту “Фейкогризу” саме для того, щоб шукати маніпулятивні новини разом і за допомогою цих даних мати можливість тренувати ще якісь алгоритми для пошуку дезінформації», – додала Надія Романенко, аналітикиня Texty.org.ua. і розробниця додатку «Фейкогриз»

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як покращити Методику місцевих енергетичних планів: DiXi Group підбив підсумки проєкту з розробки МЕПів для громад

«Дорослішання: поговоримо по-юридичному»: уЛьвові відбулася лекція для школярів

Щотижнева добірка вакансій вже на порталі

Краса та гідність: Жінки-переселенки опанували перукарську майстерність

Естонсько-український діалог у дії: жінки Кіровоградщини відвідали Таллінн

Ветерани та ветеранки завершили навчальний курс "Сонячний РеСтарт"