Звернення українців у Швейцарії до Президента України щодо зустрічі у «нормандському форматі»
27 січня громадські організації «Восток-SOS» та «КримSOS» презентують річний звіт, в якому розкажуть про основні досягнення держави і громадського сектора в сфері забезпечення прав і свобод ...
Додано:
Громадський Простір
27 січня громадські організації «Восток-SOS» та «КримSOS» презентують річний звіт, в якому розкажуть про основні досягнення держави і громадського сектора в сфері забезпечення прав і свобод переселенців. Ми, представники різних груп і осередків українців у Швейцарській Конфедерації, звертаємося до Президента України.
Пане Президенте! За можливість жити в незалежній, своїй державі, пролито море крові багатьох поколінь українців, кров проливається й понині! У кінці 2013 – на початку 2014 року люди вийшли із протестами не лише проти всеохопної корупції, свавілля режиму, відсутності комунікації із суспільством, проти несправедливости та ненаситности тодіш-ньої влади, а й за власну гідність і право повернення до цивілізованого демократичного світу, а не в колоніальне чи тоталітарне минуле чужої імперії.
9 грудня має відбутися зустріч у «нормандському форматі», на якій всі її учасники представлятимуть інтереси насамперед своїх держав. Ми розуміємо, чого прагнуть Франція, Німеччина та Росія.
І ми добре знаємо, чого прагнемо ми, українці:
- збереження незалежності власної держави
- повернення наших окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму
- виведення іноземних військ із нашої землі
- повернення Україні повного контролю над державним кордоном
- недопущення проведення будь-яких виборів у присутності окупаційних військ та їхніх озброєних колаборантів (небезпека «автономії» під повним контролем РФ та затягування війни)
- недопущення виборів будь-яких рівнів протягом наступних кількох років з огляду на руйнівний вплив російської пропаганди на населення окупованих територій
- заборони будь-якої проросійської автономії («особливого статусу») на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей та заборони оформлення такого статусу в Конституції України на безстроковій основі (небезпека розколу країни та громадянської війни)
- недопущення проведення прямих перемовин із т.зв. «ДНР» і «ЛНР». Такі перемовини означали б підтвердження фейку Кремля про те, ніби Російська Федерація не контролює окупаційні адміністрації.
Кожен компроміс щодо бодай одного з цих питань буде для нас вкрай небезпечним. І посилання на Мінський протокол від 05.09.2014р., Комплекс заходів щодо його виконання від 11-12.02.2015р. та «Декларацію…» від 12.02.2015 року – невирішальні, бо ми розуміємо, чому і коли ці документи були підписані і ми добре знаємо, що вони не ратифіковані ні російською, ні українською сторонами як міжнародні правові договори. І «Декларація…» не є договором, а лише декларацією! Очевидно, що виконання т.зв. Мінських угод та успішне – тобто переможне для України – завершення російсько-української війни – речі далеко не тотожні!
Під час перемовин Ви матимете перед собою не чесного та відкритого опонента, а затятого ворога нашої держави, досвідченого й цинічного, який добре поінформований про широке поле для маневру й інтерпретацій вищезгаданих документів, розуміє настрої інших учасників зустрічі та чітко бачить свою мету. Тому ми закликаємо Вас постійно пам’ятати про те, що режим у Кремлі не хоче знати і не терпить ані консенсусу, ані співпраці, і його не розчулиш ціннісними підходами!
Ви, пане Президенте України, маєте твердо, послідовно і сміливо відстоювати інтереси НАШОЇ держави і не йти на жодні сумнівні компроміси з державою-агресором!
Ми вирішили звернутися до Вас з кількох важливих для нас причин: ми хочемо допомогти українцям збудувати вільну, заможну і безпечну правову державу, якою є Швейцарія. А ще тому, що в нас живе український дух, ми любимо землю своїх батьків та дідів і нам не байдужа доля нашої України. Саме тому ми не залишимося пасивно осторонь і будемо робити все, що в наших силах, щоб відстояти свободу і незалежність України і зміцнити її шанси на гідне і щасливе майбутнє!
Контактна особа: Ольга Тоньєтті, [email protected]
Звернення підтримали:
Швейцарсько-українська спільнота Support Ukraine (Schweizerisch-ukrainische Interessen-gemeinschaft Support Ukraine)
Базельський осередок Українського Товариства у Швейцарії (Ortsgruppe Basel des Ukrainischen Vereins in der Schweiz)
Український осередок у Швейцарії «Українці в Берні» (Ortsgruppe des Ukrainischen Vereins «Ukrainer in Bern»)
Український осередок Центральної та Східної Швейцарії (Ukrainischer Verein Zentral- und
Ostschweiz)
Женевський Осередок Українського Товариства у Швейцарії (Geneva Branch of Ukrainian
Society in Switzerland)
Джерело: Восток-SOS.