Конференція ООН з питань зміни клімату COP 25: час до дій

З 2 по 13 грудня 2019 року у Мадриді відбувається конференція ООН з питань зміни клімату під президентством уряду Чілі. Попередньо конференція мала відбутись саме в Чілі, однак, через заворушення в ...

Додано:
Nataliya Kuts

markus-spiske-RN14PbITnnM-unsplash
Конференція ООН з питань зміни клімату COP 25: час до дій

З 2 по 13 грудня 2019 року у Мадриді відбувається конференція ООН з питань зміни клімату під президентством уряду Чілі. Попередньо конференція мала відбутись саме в Чілі, однак, через заворушення в країні, наприкінці жовтня було прийнято рішення провести захід у Іспанії. Тим не менше, на заході присутні близько 25 тисяч представників урядів, науковців, експертів, неурядових організацій, громадських активістів країн-сторін Паризької угоди. 

Метою проведення СОР 25 є досягнення остаточних домовленостей по впровадженні Паризької угоди, положення якої почнуть діяти з 2020 року. Так, хоча минулого року Сторони і прийняли книгу правил, яка містить керівні положення по виконанню Паризької угоди, Сторони все ще не дійшли згоди по питаннях міжнародної співпраці, у тому числі фінансової, а тому переговорні процеси COP 25 будуть зосереджені на напрацюванні механізмів впровадження статті 6 Паризької угоди. 

Також, очікується, що під час конференції будуть підняті важливі питання у сферах прозорості кліматичних дій, лісів та сільського господарства, технологій, нарощування потенціалу, втрат та збитків, корінних народів, океанів та гендеру. 

Крім того, цьогорічна конференція є останньою перед 2020 роком, коли країни повинні представити доопрацьовані національно-визначені внески з більш амбітними цілями по скороченню викидів парникових газів.

 Традиційно територія проведення конференції розділена на дві зони – Blue zone, у якій відбуваються офіційні заходи та переговорні процеси сторін Паризької угоди, та Green zone, де відбуваються заходи неурядових організацій. Про те, як відбувались переговорні процеси та які основні результати COP 25 – читайте у наших наступних новинах. 

Наші контакти:

Наталія Куць, юрисконсульт, аналітик ЕПЛ

Email: [email protected], [email protected]

Тел.: +380 32 225 76 82


 

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення