Тестування на ВІЛ у Верховній Раді: депутати долучились до соціальної акції
У Верховній Раді України більше 100 народних депутатів та гостей і працівників Парламенту здали швидкий тест на ВІЛ та закликали українців долучитися до флешмобу #тестуюсянаВІЛ. Масштабну соціальну ...
Додано:
akrasnoplakhtych
У Верховній Раді України більше 100 народних депутатів та гостей і працівників Парламенту здали швидкий тест на ВІЛ та закликали українців долучитися до флешмобу #тестуюсянаВІЛ. Масштабну соціальну акцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом запустили Фундація АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine) спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Народні депутати показали власним прикладом, що здати тест на ВІЛ потрібно будь-якій людині, котра піклується про своє здоров’я. Адже це можливість впевнитися в своєму здоров’ї, а якщо ВІЛ буде виявлений, то якнайшвидше розпочати лікування й жити повноцінним життям, народжувати здорових дітей та мати здорові стосунки з близькими. Щоб долучитися до флешмобу #тестуюсянаВІЛ, потрібно знайти найближчий пункт тестування на інтерактивній карті на freeHIVtest.org.ua та здати тест на ВІЛ безкоштовно, конфіденційно та швидко (результат за 15 хвилин).
В Україні в зоні ризику інфікування ВІЛ – будь-яка людина, в житті якої є секс, адже основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції залишаються незахищені статеві контакти. У 2019 році рівень інфікування через незахищений секс зріс на 8% і наразі складає 74% від усіх випадків передачі ВІЛ-інфекції, згідно зі статистикою Центру громадського здоров’я МОЗ України. Водночас ще близько 100 тис. українців, за даними Об’єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД, досі не знають про те, що мають ВІЛ-інфекцію.
Михайло Радуцький, народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, зауважив:
«В Україні протягом 2018 року щодня реєстрували 50 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 – захворювання на СНІД і 9 випадків смерті від хвороб, зумовлених СНІДом. Лише кожна друга ВІЛ-інфікована особа знає свій позитивний ВІЛ-статус і звертається до медичного закладу. Я як голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування вважаю надзвичайно важливим привернення уваги суспільства до проблем ВІЛ/СНІДу, а також наголошую, що саме вчасне діагностування хвороби є запорукою ефективного лікування, яке суттєво подовжує життя».
Лада Булах, народний депутат України, Голова Підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями, наголосила:
«Ми, народні депутати, повинні власним прикладом популяризувати здоровий спосіб життя. Запорука здорового життя – скринінг власного здоров’я та проходження обстежень, зокрема й на ВІЛ. Це правильна культура слідкування за власним здоров’ям, яка має бути нормою у нашому суспільстві. Тестування на ВІЛ не є чимось страшним, закликаю не соромитись та пройти тест, незалежно від соціального статусу».
Ярослава Лопатіна, голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine):
«В Україні тема ВІЛ все ще стигматизується. Поза організаціями, які безпосередньо працюють з ВІЛ, пересічні українці часто побоюються людей з ВІЛ, вважають інфекцію поширеною лише серед людей з неприйнятною соціальною поведінкою та не розуміють, навіщо їм тестуватися на ВІЛ. Тому так важливо, що сьогодні народні депутати України показали кожному українцю: тестуватися на ВІЛ – це не страшно, а навпаки модно і потрібно. Кожна свідома людина, в житті якої є секс, має принаймні раз на рік здавати тест. Бо саме незахищені статеві контакти – найпоширеніша причина передачі ВІЛ. Коли людина робить вибір не тестуватися через страх чи стигму, вона ризикує своїм здоров’ям, а також здоров’ям своїх близьких та партнерів. Більше того раннє виявлення ВІЛ-інфекції допомагає людині з ВІЛ розпочати негайне життєво необхідне лікування та забезпечити повноцінне тривале життя. Тому Фундація АнтиСНІД-США в Україні закликає українців долучитися до флешмобу #тестуюсянаВІЛ, а також надалі робитиме тестування ближчим до людей і поширюватиме безкоштовні презервативи, аби спільно з державою та іншими неурядовими організаціями дотримати обіцянку та зупинити ВІЛ/СНІД».
Усі, хто піклується про своє здоров’я, можуть пройти швидкий (результат – за 15 хв), безкоштовний та конфіденційний тест на ВІЛ в найближчому закладі охорони здоров’я та закликати своїх друзів та знайомих долучитися через допис у соціальних мережах під хештегом #тестуюсянаВІЛ.
AHF (Фундація АнтиСНІД-США) – одна з найбільших неурядових організацій, що реалізує програми з профілактики та тестування на ВІЛ, лікування та підтримки понад 1 млн пацієнтів з ВІЛ у 43 країнах світу, в тому числі й в Україні.
AHF Ukraine (Фундація АнтиСНІД-США в Україні) – українське Представництво AHF, що розпочало свою діяльність у 2009 році з підтримки децентралізації надання антиретровірусної терапії та запровадження програм швидкого тестування на ВІЛ. Внесок Фундації у систему охорони здоров’я в Україні за перше півріччя 2019 року 4 млн грн для підтримки профілактики, тестування та лікування ВІЛ й опортуністичних інфекцій в Україні; 59 тис. людей протестовано на ВІЛ; 38 тис. ВІЛ-позитивних пацієнтів – забезпечені безкоштовними медичними послугами через співпрацю AHF Ukraine з медичними закладами.