Визначили переможців антипремії за сексизм в політиці та ЗМІ

Визначили переможців антипремії «Це яйце» за сексистські висловлювання  серед політиків та у матеріалах у ЗМІ. Премія – відповідь громадських організацій  на прояви сексизму в суспільсьві та ...

49193558517_e84e1af47a_c
Визначили переможців антипремії за сексизм в політиці та ЗМІ

Визначили переможців антипремії «Це яйце» за сексистські висловлювання  серед політиків та у матеріалах у ЗМІ. Премія – відповідь громадських організацій  на прояви сексизму в суспільсьві та публічному просторі. «Нам набридло писати чемні офіційні листи про неприйнятність сексизму, тому ми спробували в іронічному форматі привернути увагу до цієї проблеми», – пояснила Ірина Виртосу, журналістка Центру прав людини ZMINA.

В номінації «Сексистські висловлювання» перемогли Олександр Башенко, екс-голова Федерації велоспорту України, за образи та сексистські висловлювання на адресу велосипедистки Ганни Соловей та Владислав Марченко, уповоноважений з гендерних питань Запорізької міської ради, за допис, в якому він соромив жінок, які носять відвертий одяг. Окрім цього відзначили Максима Бужанського, народного депутата України, за те, що він обізвав журналістку видання «Новое время» Ольгу Духнич «тупою вівцею» та Володимира Зеленського, президента України, за те, що він назвав українок одним з «брендів» країни. «Як і інші форми насильства щодо жінок, сексистька мова досі залишається в медійному контексті. Її вплив може бути дуже руйнівним», – зауважила Єлизавета Кузьменко, представниця ГО «Жінки в медіа».

В номінації «Сексистський матеріал» перемогли ток-шоу «Чому так?» на телеканалі 112 Україна, під час якого було зафіксовано багато сексистських коментарів (зокрема, «Жінці в політиці складніше, ніж чоловікам, тому що політичні дискусії – це складніше, ніж ріщати салати і прасувати», «Якщо жінка-президент закохається, то країна «полетить в тартарари», «більшість жінок в українській політиці, як і українських жінок-ведучих, отримали свої посади завдяки чоловікам, які просувають на посади коханок», «В кабінети до чоловіків треба саджати жінок, щоби в кабінетах було охайно і прохолодно» тощо) та Сайт «Сегодня» за новину під назвою «Нема хлопця – нема перемог: Світоліна програла другий матч після розриву з Монфісом», а також матеріал «Сексмашина»: в червоних трусиках дружина динамівця паше як кінь». «Сексизм у медіа, соцмережах і публічних висловлюваннях – це позавчорашній день. Аудиторія медіа та виборці політиків більше не хочуть споживати інформацію, заражену зайвими ідеологічними контекстами чи мовою ненависті. Гостра реакція аудиторії на такі публікації чи висловлювання – найкращий доказ», – підкресили Ірина Славінська, гендерна координаторка кампанії «Повага».

На антипремію «Це яйце» також були номіновані Олександр Дубінський, Дмитро Разумков, Ігор Коломойський, Богдан Яременко, Сергій Знаменський, Антон Яценко, Дмитро Гордон, Михайло Поплавський, матеріали на телеканалах «Інтер», «1+1», сайтах «Кореспондент», «Новое время» тощо.

«Відповідно до сексистських висловів та матеріалів, які ми отримали, жінка повинна облаштовувати «сімейне вогнище» і шукати собі чоловіка (без якого вона не може реалізуватися)  чи бути «окрасою» для чоловіків. Але сучасна реальність  – інша. Українські жінки, які чоловіки, мають високий рівень освіти, залучені на такому ж рівні до ринку праці, зокрема і до державної служби», – додала Тамара Марценюк, гендерна експертка Української Гельсінгської спілки з прав людини.

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення