На Лубенщині дослідили потреби осіб похилого віку
Особам похилого віку, які перетнули межу 60 –ти років не вистачає спілкування. Переважна більшість опитаних мають потребу у більшому спілкуванні з молоддю. Про це свідчать данні дослідження, яке ...
Додано:
tviisvit
Особам похилого віку, які перетнули межу 60 –ти років не вистачає спілкування. Переважна більшість опитаних мають потребу у більшому спілкуванні з молоддю. Про це свідчать данні дослідження, яке проводилось в рамках проекту «Надання підтримки, допомоги та сприяння розвитку активності людей похилого віку» за підтримки Німецького федерального фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє».
Голова Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» Олександр Чепур, керівник проекту говорить: «За результатами оцінки стає очевидно, що у більшості осіб від 65 до 92 років переважає сумний і пригнічений емоційний стан. В першу чергу на це впливають вікові особливості, але не менше і той факт, що особи похилого віку не мають достатньо можливості залишатися активною людиною, адже стереотипне ставлення до них суспільства заважає сприймати їх, як індивідуумів».
Дослідження проводили експерти та представники неурядової громадської організації «Твій Світ» під час індивідуальних відвідувань на дому. Особливу категорію респондентів представляли особи похилого віку, які не можуть самостійно пересуватись або обслуговувати себе.
«Ми дослідили, що становище громадян старшого покоління характеризується малозабезпеченістю, незадовільним станом здоров’я, самотністю, які в сукупності призводять до стану матеріальної та фізичної залежності, збільшення потреби осіб похилого віку в соціальній допомозі і підтримці», – переконана психолог проекту Юлія Пода.
Серед інших потреб – здійснення лікувально-оздоровчих, профілактичних заходів, міжгенераційні заходи, ремонт одягу, взуття і побутової техніки, перукарські послуги, читання вголос преси; обробіток присадибних ділянок.
У ході дослідження були проаналізовані потреби осіб похилого віку від 65 до 92 років, послуги, які отримують та бажають отримувати особи похилого віку, вивчені факти дотримання їх прав та свобод. В дослідженні також брали участь колишні примусові робітники, в’язні гетто, діти війни, жертви тоталітарних режимів.