У Слобожанській ОТГ презентували «Інструментарій для громадян»

17 грудня у селі Степове Слобожанської ОТГ Дніпропетровської області відбулась презентація посібника "Інструментарій для громадян: посібник із залучення вашої громади до політичних процесів" для ...

Додано:
D_Chernyshov

Слобожанське 1
У Слобожанській ОТГ презентували «Інструментарій для громадян»

17 грудня у селі Степове Слобожанської ОТГ Дніпропетровської області відбулась презентація посібника “Інструментарій для громадян: посібник із залучення вашої громади до політичних процесів” для понад 20 активних мешканців Слобожанської об’єднаної територіальної громади.

Презентація відбулась у Будинку культури с. Степове, під дахом якого зібрались громадські активісти, працівники органів місцевого самоврядування та депутати селищної і районної ради.

Презентація проходила досить інтерактивно, так як почалась зі знайомства всіх присутніх один з одним, для налагодження подальшого мережування та співробітництва. Після знайомства учасники мали можливість розказати про свої організації, ініціативи та проекти.

Слобожанське 4

“Зараз проводиться багато заходів по залученню жінок у політику та громадську діяльність, зокрема академія політичного лідерства для жінок від NDI, в якій я брала участь. Наразі я депутатка і розумію, що потрібно залучати більше жінок до політичної діяльності,” – розповіла про свій досвід Вікторія, депутатка Слобожанської селищної ради. 

Слобожанське 2

Презентований посібник став новим інструментом в громадській діяльності учасників самої презентації. Координатори ВІ “Активна Громада” у Дніпрі Дмитро Чернишов та Дмитро Твердохліб коротко розповіли про механізми залучення громадян, що представлені у посібнику та їхню користь й ефективність та прикладі місцевих проектів, озвучених учасниками попередньо. Окремо розказали про публічні консультації. Інститут “Республіка” провів вже більше 50 публічних консультацій у різних містах України. Успішний досвід їх реалізації в Дрогобичі, Ужгороді, Черкасах, Добропіллі – це надихаючий приклад для інших.

Слобожанське 3

“Ми вже проводили обговорення символіки для Бюджету участі у нашій громаді, що трохи походить на публічну консультацію, але публічні консультації офіційно ще не проводили”, — розповідає Таміла Жорняк, начальниця відділу із зв’язків із громадськістю та залучення громадян Слобожанської селищної ради. 

Робота над впровадженням публічних консультацій у містах обласного значення та в об’єднаних територіальних громадах Дніпропетровщини буде продовжена у 2020 році. Також планується запуск публічних консультацій обласного рівня. 

“Цей посібник — свого роду дороговказ для людей, які хочуть проявляти громадську активність, проте не знають з чого почати. У посібнику на прикладах успішних кампаній Інституту “Республіка” та інших організацій вказано, яким чином активісти можуть досягати успіху, як доносити інформацію до представників влади та не витрачати власні ресурси на марно. Вагомим є опис електронних публічних консультацій, які Інститут “Республіка” проводив у 2018-2019 роках та які залучили десятки тисяч людей”, – зазначає регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” та директор ГО “Центр “СТАТУМ” Дмитро Чернишов

Після Революції Гідності стало зрозуміло, що будь-які реформи не можливі без залученості до процесу реформування українців та широкого громадянського діалогу. Тому громадські організації разом з міжнародними партнерами почали спільно працювати задля побудови діалогу навколо питань, які стосувалися в першу чергу реформ (децентралізація, виборча реформа) та таких питань, як боротьба з корупцією. У посібнику Інститут “Республіка”, громадський рух “Чесно” та “Центр UA” зібрали найкращі практики, успішні історії та рекомендації, як використовувати інструменти залучення громадян до вирішення місцевих питань.

До прикладу, з посібника можна дізнатися, які перші кроки необхідно зробити для вирішення суспільної проблеми на місцевому рівні. Можна зрозуміти користь від стратегії та стратегічного планування, що таке SWOT-аналіз та переваги його використання, як виявити зацікавлених сторін та мотивувати їх діяти спільно.

Автори “Інструментарію” також детально розповідають і про існуючі типи просвітницьких ініціатив для громадян:

  • інфогодини;
  • публічні форуми;
  • флешмоби;
  • трансляції у ЗМІ та соцмережах;
  • друковані ЗМІ, листівки, плакати;
  • відеоролики, комікси або графіка.

Всі ці типи можна використовувати щоденно, як для спілкування з мешканцями, так і просто інформування їх стосовно цікавих заходів або ж  нагальних проблем Вашої громади.

Примітка. Презентація відбулася за підтримки Національного Демократичному Інституту (НДІ) та за сприяння Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я