Гендерний моніторинг місцевих виборів

Серед кандидатів, які прагнули стати депутатами рад різних рівнів  у Рівненській області жінок було більше як 30%, але серед новообраних депутатів їх лише 19%. Разом з тим, Кузнецовська міська ...

Луцьк 18.12
Гендерний моніторинг місцевих виборів

Серед кандидатів, які прагнули стати депутатами рад різних рівнів  у Рівненській області жінок було більше як 30%, але серед новообраних депутатів їх лише 19%.

Разом з тим, Кузнецовська міська рада за відсотком жінок у своєму складі наблизилася до рівня скандинавських країн, там цей відсоток є найвищим у Європі .

Такими є результати гендерного моніторингу місцевих виборів-2015, що його провів Жіночий консорціум України за підтримки Міжнародного Інституту демократії та підтримки виборів. У Рівненській області до  проведення моніторингу долучилася громадська організація Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».

Серед депутатів Рівненської обласної ради відсоток жінок усього 12,5%, у Рівнераді  – дещо вищий – 21,4%.   Цікаво, що у сусідній Волинській області ці цифри цілком аналогічні.

У складі районних рад Рівненської області зареєстровано 542 депутати, серед яких 101 жінка, що становить 18,6 %.

У складі міських рад міст Рівне, Остріг, Кузнецовськ та Дубно зареєстровано 136 депутатів, серед яких 29 жінок, що становить 21%.

Навіщо  громадські організації України переймаються питаннями представництва жінок у  радах різних рівнів? Відповідь проста – збільшення чисельності жінок в органах влади забезпечує покращення життя громади, вирішення соціальних проблем, розвиток освіти, науки, охорони здоров’я. Щоб відобразити зв’язок між дотриманням рівності жінок та чоловіків у політиці та сталим розвитком громад, зростанням добробуту людей  наведемо результати дослідження Британської медіа компанії «Економіст-груп»: перші місця у рейтингу найкращих для народження країн посідають  скандинавські країни, які, в свою чергу, є лідерами і по застосуванню квот,  і по представництву жінок у парламентах ( Для прикладу, у Парламенті у Швеції – 44% жінок, у Парламенті Фінляндії – 43%, Данії – 38%).  Ці ж північні країни – Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція –  згідно  показників глобального гендерного розриву (Global Gender Gap) за 2015 рік, входять у топ десятку за індексом реального рівноправ’я.

Автор: Тетяна Мельник, регіональний координатор проекту «Гендерного моніторинг місцевих виборів 2015 р.»

На фото: прес-конференція за результатами «Гендерного моніторингу місцевих виборів-2015 р.» у Луцьку 18.12.2015.Регіональні координатори проекту Оксана Ярош, (Луцьк),Тетяна Мельник (Рівне)., Олена Константинова (Миколаївська обл.), Наталя Химиця (Луцьк).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я