Адвокація та об’єднання – шлях до успіху невеликих громад

31 січня 2020 року для представників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, представників неурядових організацій та громадських активістів з Великобурлуцького, Дворічанського, ...

Додано:
omelichkin

4
Адвокація та об’єднання – шлях до успіху невеликих громад

31 січня 2020 року для представників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, представників неурядових організацій та громадських активістів з Великобурлуцького, Дворічанського, Куп’янського та Печенізького районів Харківської області Чугуївською правозахисною групою був проведений тренінг по впровадженню Дорожніх карт реформ на місцях через організацію та проведення локальних адвокаційних кампаній.  

Мета заходу полягала в формуванні навичок щодо особливостей організації та проведення локальних адвокаційних кампаній об’єднаних зусиль ініціативних груп та ГО задля впровадження локальних реформ на Харківщині та вирішенню суспільно важливих проблем в невеликих громадах.  

На сьогодні тільки добровільне коаліціювання/об’єднання мешканців громад та ефективний вплив на владу через різноманітні адвокаційні механізми здатні просувати інтереси громадськості у взаємодії з органами влади задля вирішення місцевих проблем.

І саме тому стратегічною метою зібрання було залучення громадян до участі у формуванні та адвокатуванні порядків денних реформ або Дорожніх карт 4 населених пунктах Харківської області.

Після ознайомлення з теоретичною частиною адвокації, лобізму та методів проведення успішних кампаній, учасники розпочали планувати конкретні заходи в рамках проведення місцевих адвокаційних кампаній реалізації реформ за 4-ма Дорожніми картами реформ.

Кожна команда з громад по завершенню практичної частини презентувала декілька адвокаційних кампаній, які вони збираються проводити на локальному рівні. Деякі з цих заходів мають зовсім простий характер, як особисті зустрічі з депутатами, виконавчим комітетом до проведення масових акцій, фестивалів, відкриття гуртків та центрів реабілітації, які потребують додаткового пошуку фінансових ресурсів. І саме в рамках проєкту «Зміни в громаді починаються з тебе» Чугуївська правозахисна група буде надавати міні-гранти для реалізації подібних ініціатив.

«Все дуже логічно виходить, ми вчимося розробляти Дорожні карти реформ – конкретні міні-проєкти та прописуємо адвакаційні кампанії щодо їх втілення в життя і тут відразу на кращі ідеї ви можете отримати фінансову допомогу, це дуже сильно наближує ваші ініціативи до успішної реалізації»  відмітив Сергій Омелічкін.

Найближчим часом всі напрацьовані матеріали під час тренінгу будуть спільно проаналізовані та оформлені в конкретний план дій щодо розвитку 4 невеликих громад Харківщини зусиллями об’єднання ініціативних груп, ГО та влади.

Основне завдання проекту «Зміни в громаді починаються з тебе» – створення в цих населених пунктах коаліцій громадських організацій, які в подальшому будуть здатні адвокатувати реформи на місцях, вирішувати проблеми на локальному рівні, бути агентами змін.

Довідка: Тренінг організований Чугуївською правозахисною групою в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я