16 вересня 2019 року Facebook видалив 168 акаунтів, 149 сторінок і 79 груп у своєму українському сегменті. Майже 4,2 млн FB-акаунтів були підписані щонайменше на одну з видалених сторінок. Серед таких були Znaj.ua, Politeka.net — медійні сторінки із найбільшою кількістю підписників в українському Facebook. Це черговий доказ того, що ми оточені безліччю «фейкових новин», ботів, тролів, сумнівних веб-сайтів та груп у соцмережах, які намагаються нами маніпулювати. Чимало з них пов’язані з кремлівськими впливами.
Коли: 16 – 18 березня 2020 року.
Де: місто Київ, адресу проведення заходу буде повідомлено відібраним учасникам на електронні адреси.
Тренінг буде присвячено методам протистояння ботам, фейкам та інформаційним «вкидам» (зокрема, кремлівського походження) на основі досвіду іноземних та українських експертів.
Тренери:
- Роберт ван дер Ноордаа, нідерландський журналіст, один із авторів дослідження про роботу російської «Фабрики тролів».
- Давід Стулік, cтарший аналітик центру безпекової політики “Європейські цінності” (Прага)
- Олена Чуранова, журналістка та фактчекерка у StopFake.
- Роман Осадчук, експерт DFRLab, один із авторів дослідження діяльності агенції Pragmatico, що керувала FB-сторінками сайтів Znaj.ua, Politeka, Hyser та інших.
- Максим Скубенко, лідер проєкту VoxCheck від VoxUkraine.
- Павло Бєлоусов, експерт з питань цифрової безпеки DSS380/ГО «Інтерньюз-Україна».
Відбір учасників проходить на конкурсній основі — за змістом надісланих заявок.
Пріоритет надаватиметься:
- а) журналістам,
- б) викладачам факультетів журналістики,
- в) заявникам, які мають певний досвід роботи з темою аналізу і викриття інформаційних маніпуляцій чи планують працювати з цією темою у майбутньому.
Дедлайн: заповніть, будь ласка, реєстраційну форму до неділі, 1 березня 2020 року, 17:00.
Участь у тренінгах безкоштовна, учасникам не з Києва відшкодовується вартість проїзду до місця проведення тренінгу (у межах України; сума, еквівалентна вартості квитка в купейному вагоні туди-назад), проживання та харчування.
За детальною інформацією: Ганна Дьомочка [email protected], 099 067 73 75.
Захід реалізується в рамках проєкту «Розповсюдження українського досвіду протистояння гібридним загрозам», який втілює ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. Подія також відбувається під егідою ініціативи «Інтерньюз-Україна» UkraineWorld.