НЕактивність вінницьких депутатів продовжилась і у 2019 році

Прийшов час підбити підсумки щодо активності депутатів Вінницької міської ради у 2019 році. Експерти громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад»  зробили моніторинг подання депутатами ...

Додано:
cpa_result

90833120_1150570288613595_2607214074030718976_n
НЕактивність вінницьких депутатів продовжилась і у 2019 році

Прийшов час підбити підсумки щодо активності депутатів Вінницької міської ради у 2019 році. Експерти громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад»  зробили моніторинг подання депутатами звернень, запитів та підготовки проєктів рішень міської ради.

Нагадаємо, що, згідно із Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”:

депутатське звернення – викладена в письмовій формі вимога депутата місцевої ради з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз’яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

депутатський запит – це підтримана радою вимога депутата місцевої ради до посадових осіб ради і її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, а депутата міської (міста обласного значення), районної, обласної ради – також до голови місцевої державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради.

Тобто це одні з головних інструментів роботи депутатів місцевих рад, які дозволяють їм реально впливати на процеси прийняття рішень у громаді.

Щодо запитів ситуація така: згідно з відповіддю на запит від Центру громадської активності “Результат”, до Вінницької міської ради  протягом 2019 року депутати  жодних запитів та проєктів рішень не подавали. В порівнянні з 2018 роком депутати стали ще більш пасивними, адже тоді двоє депутатів спромоглись подати принаймні по одному проєкту. 

Щодо звернень ситуація виглядає дещо краще.  Всього за 2019 рік від депутатів Вінницької міської ради було подано 280 депутатських звернень. Лідером є Ганна Давиденко (ВО «Батьківщина»), яка подала 65. Дещо менш активною була Алла Власюк (“БПП «Солідарність») – 37. Третє місце в цьому списку посідає Віталій Погосян (“БПП «Солідарність») – 19.  

До речі, Віталій Погосян 28 лютого 2020 року достроково припинив повноваження депутата Вінницької міської ради 7-го скликання, оскільки був призначений першим заступником голови Харківської ОДА. Поки що його «депутатське крісло» залишається вакантним.

Жодного депутатського звернення не подали 12 депутатів – це Олег Алекса (ВО «Батьківщина»), представники ПП «Вінницька Європейська стратегія» Степан Бессолов, Павло Задорожнюк, Володимир Чорновол, Віктор Шеншин, Павло Яблонський та Світлана Ярова, представники ПП «Опозиційний блок» Денис Мазуренко, Євген Стукаленко та Олена і Михайло Лепей, а також Юрій Максименко із ПП «Об’єднання «Самопоміч».


Закликаємо усіх депутатів бути активними та користуватись всіма інструментами та можливостями, які надає їм їхній статус для ефективного виконання своїх депутатських обов’язків. 

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення