Волонтерство (не) на карантині. Як студенти УАЛу допомагають онлайн
Віртуальне волонтерство, кіберволонтерство, цифрове волонтерство? Звучить незрозуміло та залякує будь-якого гуманітарія. Закрадається багато сумнівів, що це щось складне і недосяжне. Але насправді - ...
Додано:
UAL_Lviv
Віртуальне волонтерство, кіберволонтерство, цифрове волонтерство? Звучить незрозуміло та залякує будь-якого гуманітарія. Закрадається багато сумнівів, що це щось складне і недосяжне. Але насправді – це твій шанс допомогти не встаючи з крісла чи дивану. Це можливість допомагати дотримуючись усіх встановлених правил карантину. Скажете, що такого волонтерства небагато, аж ніяк, варіантів є не менше, ніж у волонтерстві оффлайн. До прикладу, необхідними є переклади текстів у Wikipedia, написання субтитрів для TEDx чи проєкту “Ukraïner”, оцифрування документів та декларацій, допомога Google Maps, OpenStreetMap та іншим волонтерським проєктам.
Українська академія лідерства – це десятимісячна освітня програма розвитку для випускників шкіл віком від 16 до 20 років. Академія функціонує у 7 містах України, де навчається 252 студенти. Одним із ключових напрямків діяльності Академії є волонтерство для громади міста, в якому розташований навчальний осередок.
Студенти УАЛ Львів щосереди мають день волонтерства. Це час, коли 36 студентів вирушають на допомогу до майстерень спільноти “Віра і світло” та “Лярш Ковчег”. Не гидяться, коли доводиться прибирати за собаками в ЛКП “Лев”. З розкритими обіймами та усмішкою на обличчі відвідують людей похилого віку у Геріатричному пансіонаті. Загортають рукави та пакують чай чи плетуть маскувальну сітку для військових на Схід.
Проте, з початком карантину, формаційна програма для студентів повністю переведена у дистанційне навчання. А разом з тим, довелося шукати нових шляхів продовження волонтерства. Адже справжній лідер відкритий на нові виклики та готовий віддавати, ділитися тим, що вміє і знає.
Минув місяць дистанційного навчання, а разом з тим 4 насичені дні кіберволонтерства за які студентам УАЛ Львів вдалося чимало зробити. Зрештою зверніть увагу на інфографіку.
Які відчуття у волонтера під час віртуальної допомоги? Студенти розповідають, що важливо обрати те волонтерство, яке близьке до особистих зацікавлень. Саме тому палітра локацій дуже різноманітна.
Трохи думок від студентів про досвід кіберволонтерства
Стільки зусиль — і все для чого?
Українська академія лідерства вже 5 рік поспіль навчає українську молодь розвивати у собі лідерські якості. Адже ціль Академії – глибинна трансформація українського суспільства. В умовах пандемії розвиток віртуального волонтерства студентами УАЛу, різними організаціями чи окремими людьми згуртовує суспільство та подає приклад тим, хто не знає як з користю використати час перебування вдома.
Варто подумати про масштаби та результати такої взаємодії. Уявімо, якби хоча б 1 годину на тиждень 1 українець безкорисно допомагав шляхом кіберволонтерства. Враховуючи, що за даними 2019 р. в Україні проживає 41.98 мільйони людей, то це 1.750.000 днів на волонтерство.
Отож, якби люди виділяли хоча б 1 годину з 168 годин на тиждень для волонтерства, то за рік всі українці змогли б допомогти собі на 249 тисяч років. Неймовірні цифри, які вражають і вкотре переконують, що долучаємося до доброї справи.