Музею Гідності у Львові виповнився рік

17 травня 2020 року Меморіальний Музей Гідності у Львові відзначив першу річницю своєї діяльності!Ухвалу про його створення депутати Львівської міської ради підтримали в березні 2019 року, а вже ...

Музею Гідності у Львові виповнився рік
Музею Гідності у Львові виповнився рік

17 травня 2020 року Меморіальний Музей Гідності у Львові відзначив першу річницю своєї діяльності!

Ухвалу про його створення депутати Львівської міської ради підтримали в березні 2019 року, а вже офіційно він був зареєстрований 17 травня 2019 року.

Перший рік для Музею Гідності був складним та насиченим, адже потрібно було вирішити багато організаційних питань – і з формуванням команди, і з розробкою стратегії, і з плануванням поточної діяльності.

І хоч Музей поки що не має свого приміщення, із вересня 2019 року він провів уже понад 30 різнопланових заходів.

Першим масштабним заходом став Правозахисний майданчик під час Львівського форуму видавців, який порушував питання прав людини, людської гідності та взаємодії музейного середовища, громадських і правозахисних організацій.

Також Музей Гідності долучився до всеукраїнської акції на підтримку українських політв’язнів “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ” та Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області.

Найбільш вагомою подією став Перший Львівський форум Гідності, який відбувся 14 листопада 2019 р. Він став простором для дискусії про повагу до людської гідності, взаємодію різних інституцій у розвитку правової культури та правової свідомості суспільства. Подія зібрала більше 70 осіб із різних куточків України.

Проєкт «Мій Майдан: учора, сьогодні, завтра», вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, дискусії, перегляд та обговорення  фільмів, відкриття виставок та проведення екскурсій – лише частина діяльності Музею. Одним із найважливіших напрямків є збір та опрацювання інформації, фондів  про події Революції Гідності та російсько-української війни, яка триває досі.

Також команда Музею напрацьовує партнерські зв’язки з різними державними та приватними установами у сфері освіти і культури, громадськими організаціями та спілками. На сьогодні партнерами Музею стало близько 20 організацій.

А ще нещодавно Музей Гідності започаткував проєкт «Людська гідність в контексті суспільних викликів», який зародився як реакція на ситуацію, в якій ми опинилися через COVID-19 та має на меті озвучувати й обговорювати важливі теми, які мали би хвилювати нас усіх і кожного зокрема. Команда музею цікавиться думками провідних мислителів/мислительок, діячів/діячок культури, громадських активістів/активісток та публікує їх. 

Ми дуже вдячні родинам Героїв Небесної Сотні, які були ініціаторами створення Музею, активно наближали цей час та й зараз є частиною нашої команди. Своєю діяльністю ми хочемо привернути увагу не лише до теми Майдану, а загалом до питань людської гідності та прав людини, бо права людини – це не прерогатива юриспруденції, вони стосуються кожного і кожної, – зазначає директорка Музею Гідності Ніна Хома.

Із нагоди річниці Музей проводить опитування, аби краще спланувати подальшу діяльність.
Якщо Ви знаєте про діяльність Музею і відвідували його заходи, перейдіть, будь ласка, за цим посиланням
Якщо Ви не знайомі з діяльністю Музею, натисніть цей лінк.

Ознайомитись із діяльністю Музею Гідності можна на фейсбук сторінці.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Понад чотири тисячі жителів громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» взяли участь у Днях бюджету

Відбулись дві навчальні майстерні-практикуми в рамках проєкту проєкту «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад»

Стартувала освітньо-профорієнтаційна програма «Update: Південь»

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Тренінг в медіабазі: Психологиня розповіла журналістам про види когнітивних спотворень та їхній вплив