З початку року ІМІ зафіксував 91 випадок порушень свободи слова – Романюк

а п'ять місяців цього року ІМІ зафіксував 91 випадок порушень свободи слова, і переважна більшість із них стосувалася саме фізичної агресії щодо журналістів (66 випадків). Про це 5 червня заявила ...

5eda18b03ca85-1
З початку року ІМІ зафіксував 91 випадок порушень свободи слова – Романюк

а п’ять місяців цього року ІМІ зафіксував 91 випадок порушень свободи слова, і переважна більшість із них стосувалася саме фізичної агресії щодо журналістів (66 випадків). 

Про це 5 червня заявила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк під час онлайн-дискусії “Безпека журналістів та протидія безкарності за злочини проти журналістів”, яку було організовано Офісом Ради Європи в Україні.

За словами Романюк, окрім фізичної агресії, ще одним трендом стала закритість місцевої влади: під час карантину журналістів протиправно не допускали на засідання і сесії місцевих та районних рад. Такі випадки зафіксовано ІМІ на Полтавщині, Дніпропетровщині, Херсонщині, Харківщині, Миколаївщині, Дніпропетровщині, Кіровоградщині. 

Під час дискусії Оксана Романюк наголосила на важливості досягнення практичних домовленостей із правоохоронцями про системну комунікацію і обмін даними для покращення ситуації з розслідуваннями нападів на журналістів в Україні. 

“Для нас надзвичайно важливим є отримувати фідбек і конкретні дані щодо покарань нападників на журналістів та мати системний і публічний діалог щодо подолання безкарності за напади на журналістів із представниками правоохоронних органів та судової влади на найвищому рівні. Адже саме робота професійних та об’єктивних журналістів сприяє встановленню справедливості й зменшує вплив зловмисників та корупціонерів”, – зазначила Оксана Романюк.

Як повідомляв ІМІ, станом на 18 травня Інститут масової інформації зафіксував 25 порушень свободи слова, пов’язаних з карантином.

У травні експерти ІМІ зафіксували в Україні 11 випадків порушень свободи слова (січень – 19, лютий – 18, березень – 25, квітень – 18). З них сім стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

 

Джерело: ІМІ.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я