Презентували інтернет-проект «Крим – це Україна»

В прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася презентація інтернет-проекту «Крим – це Україна». «Крим — це Україна» – це всеукраїнський онлайн-банк архівних, музейних, ...

Крим_це_Україна
Презентували інтернет-проект «Крим – це Україна»

В прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася презентація інтернет-проекту «Крим – це Україна». «Крим — це Україна» – це всеукраїнський онлайн-банк архівних, музейних, науково-публіцистичних, просвітницьких та інформаційно-аналітичних матеріалів на підтвердження тісного зв’язку Криму з материковою Україною. Мета проєкту – створити наратив українського Криму. «Логіка проекту полягає у тому, що неможливо переписати історію. Якщо є документальні підтвердження того, що Крим – це Україна, то жодна пропаганда російських окупантів не може цього змінити», – наголосив Андрій Богданович, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

На ресурсі розміщено більш ніж 150 статей про історичну і культурну спадщину Кримського півострову та насичене життя його народу, а також більше 20 публікацій з унікальними архівними документами та музейними експонатами з усієї України. Наповнення ресурсу відбувається у тісній співпраці з Державною архівною службою України, газетою «Кримська світлиця» та залученням всіх, хто цікавиться історією Криму та може зробити внесок у розвиток проекту. «Ми змінюємо концепцію свого розвитку. Раніше архівісти були цензорами того, що можна показувати та яку інформацію робити доступною. Це радянський підхід, який практикується у сучасній Росії, де історики та дослідники, які викривають «небезпечну» для чинної влади інформацію – піддаються репресіям. Місія архівіста – надати повний доступ до матеріалів фахівцям та дослідникам. Ми вважаємо, що українське суспільство зріле і воно здатне робити висновки. Відкритість – це наша сила», – підкреслив Анатолій Хромов, голова Державної архівної служби України. 

«Ми закликаємо всіх зробити всій внесок у наповнення ресурсу і якщо ви маєте матеріали, які підтверджують українське минуле і сучасність Криму», – додав Андрій Щекун, головний редактор газети «Кримська світлиця».

Ознайомитися з ресурсом можна за посиланням.

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:     

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я