Стаття 34 Конституції України гарантує право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. В Україні систематично порушують конституційні права громадян. Французький філософ Ніколя Мальбранш сказав: “Де закони можуть бути порушені під приводом загального порятунку, там немає конституції”. А й справді, маніпуляція законами у популістичних заявах політиків не може не викликати обурення суспільства. Однією з головних причин протестів в Україні, які згодом увійшли в історію як Революція Гідності, було драконівське придушення громадянських прав та спроба тодішньої влади перетворити демократичне суспільство на ручну тоталітарну маріонетку. Більшість активістів Майдану, які брали участь у Революції Гідності та долучилися до серії дискусій “Євромайдан у регіонах” від Національного музею Революції Гідності, називають розуміння цінності людського життя та свободи слова основним індивідуальним здобутком протестної боротьби даватимуть конституційно-правову оцінку масових протестних акцій на Майдані.
У рамках дискусії “Майдан і Конституція” з правозахисниками з’ясуємо:
- чи закріплює Конституція право на повстання (право на революцію)
- які способи протидії узурпації влади та свавілля можна визнати правомірними у випадку, якщо механізм противаг та стримувань не працює
- де проходить межа між правом на мирне зібрання, правом на повстання та насильницьким поваленням конституційного ладу
Спікери:
- Петро Стецюк – науковий консультант з правових питань Центру Разумкова, суддя Конституційного Суду (2006–2016 років).
- Леонтій Шипілов – кандидат юридичних наук, доцент, член Центральної виборчої комісії (2018–2019 років).
Модераторка заходу Ольга Коцюруба – юристка, учасниця Громадського сектору Євромайдану, радниця з правових питань Громадянської мережі ОПОРА.
Серед пріоритетів Національного музею Революції Гідності є створення авторитетної платформи для утвердження цінностей громадянського суспільства, спираючись на історичний досвід боротьби українців за свої права. Музейно-меморіальний комплекс є відкритим форумом для дискусій і поширення ідей гідності, незалежності, свободи, самоорганізації, сприяння активізації громадських ініціатив, консолідації та розвитку суспільства, формування відповідальності за майбутнє.
Подія у Facebook.
Стрім дискусії дивіться на цій сторінці нашого сайту та на сторінках:
Національного музею Революції Гідності
Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану