Роль жінки в розвитку суспільства. У Києві відбувся круглий стіл

22 червня об 11.00 в Правовому клубі “PRAVOKATOR” (Київ) відбувся круглий стіл на щодо ролі жінки в процесі встановлення діалогу і миру та розвитку громад.Основні питання, які було розглянуто під час ...

Додано:
Anna Borysova

imgonline-com-ua-Compressed-mJIIDOyGK3
Роль жінки в розвитку суспільства. У Києві відбувся круглий стіл

22 червня об 11.00 в Правовому клубі “PRAVOKATOR” (Київ) відбувся круглий стіл на щодо ролі жінки в процесі встановлення діалогу і миру та розвитку громад.

Основні питання, які було розглянуто під час круглого столу – це:

• Роль жінок у встановленні миру та діалогу
• Впровадження резолюції ООН 1325: Мир.Безпека.Жінки в Київській області
• Проблеми внутрішньо переміщених жінок
• Перехідне правосуддя
• Жіноче лідерство в громадах
• Презентація проекту «Голос жінки має силу 2020» в Київському регіоні

104430547_790265435129139_1161647081210718424_n

Спікерами виступили:

  • Модератор, Анна Борисова, Радниця з соціальної згуртованості, координаторка проєкту «Голос жінки має силу- 2020» в Київській області, виконавча директора ГО “Калинове гроно”, зробила ацент на важливості підвищення активності жінок у соціальних процесах, які не тільки мають пілкуватись про вирішення поточних проблем, а й сприяти попереджуванню соціально-негативних явищ в громадах.
  • Юлія Панченко, координатора проекту «Голос жінки має силу-2020», ГО «Фундація прав людини» – розповіла 4-річну історію реалізації проекту, який змінював свій фокус від виключно правових питань, до соціальних та інтегративних процесів.
  • Віолета Артемчук, координатора гарячої лінії ГО «Донбас СОС», також підтвердила, що тематика питань, стосовно якої до них звертаються, також взмінилась. Гаряча лінія існує з 2014 року, тоді, основними питаннями булизахист своїх прав, отримання гуманітарної допомоги, зараз же внутрішньо-переіщених осіб більше цікавлять питання інтеграції (як потрапити в дитячий садок, як представляти інтересно “нової” громади, де тепер проживає людина). При цьому кількість звернень за весь період існування, майже не зменшилась, і 73% клієнтів – це жінки, які піклуються про всю свою родину і “вже можуть бути параюристами” – зазначила пані Віолетта.
  • Віталій Охріменко, Керівник Київського правового клубу PRAVOKATOR, акцентував увагу на двох складових, які сприяють розвитку успішного суспільства: спроможність інстритуцій системи правосуддя (суддів, поліції) та спроможність населення (готовність людей звертатись за допомогою та витрачати ресурси на попередження тих проблем, які можуть вининути в майбутньому). в цьому і полягає ключова ідея перехідного правосуддя, коли під час зброєного конфлікту , суспільство будує підвалини для життся в післяаоєнний період.
  • Валерія Вершиніна, громадська діячка, юристка, амбасадорка проєкту «Голос жінки має силу- 2020» в Київській області, висвітлила питання Реалізації Резолюції ООН 1325, в снові якої лежить залученість жінок до 4 основних аспектів: допомога постраждалам від конфлікту; відновлення після конфлікту; попередження гендерно-зумовленого насильства та в процесі миробудівництва.
  • Юлія Шпіньова, фахівчиня з питань гендерного аналізу, амбасадорка проєкту «Голос жінки має силу- 2020» в Київській області, акцентувала увагу на необхідості та важливості гендерного аналізу, який допоможе визначити справжні потреби громади, знаючи які різні соціальні категорії в ній проживають.

Захід відбудеться в рамках реалізації проекту «Голос Жінки Має Силу-2020».

Метою проєкту є установлення в суспільстві гендерної рівності, забезпечення виконання в Україні умов Резолюції 1325 РБ ООН, підтримка місцевих органів влади та неурядових організацій, що працюють на місцях, для забезпечення політичної, соціальної та економічної участі жінок у всіх суспільних процесах, розширення можливостей жінок та посилення їхніх голосів на місцевому рівні, створення простору для повноправної участі жінок з усієї України у вирішенні питань, пов’язаних з побудовою миру та встановленням безпеки на національному рівні, розвиток блогерства як інструмента впливу та каналу комунікації для цілей миротворчості, послаблення напруження та пом’якшення конфліктів у суспільстві шляхом спільної творчої діяльності, залучення до миротворчих процесів широкої аудиторії за допомогою художніх виставок, драматичних театрів, вуличних вистав, відеоблогів та інших арт-форматів.


 

Останні публікації цього розділу:

Розпочато проєкт для ВПО та місцевих мешканців міста Ужгорода у сфері медицини

Бути собі ціллю: онлайн курс від EdEra про лідерство жінок і дівчат з інвалідністю

Онлайн курс від Prometheus: Спадщина для соціальної згуртованості під час війни: кейси українських культурних дієвців

Онлайн курс від ВУМ online: Бібліотеки для здоров’я громад

Онлайн курс від ВУМ online: Вступ до проєктів соціальних інновацій – від ідеї до сталого рішення

Великоберезнянська громада розпочала розробку стратегії розвитку