DUAL.DE –новий пілотний проєкт для української молоді
«Німецькі громади готові ділитися досвідом та сприяти професійному росту української молоді» - такий висновок зробили члени правління ГО «Мультикультурна Україна», яка нещодавно заявила про себе на ...
Додано:
Vita Kostiuk
«Німецькі громади готові ділитися досвідом та сприяти професійному росту української молоді» – такий висновок зробили члени правління ГО «Мультикультурна Україна», яка нещодавно заявила про себе на Рівненщині.
«У 2019 році ми посприяли реалізації проєкту молодіжної ради Смизької ОТГ Рівненської області в німецьку громаду Небельшюц в рамках Програми «MEET.UP:Україно-німецькі молодіжні обміни». Молодіжні депутати відвідали невелику громаду, яка об’єднує 5 навколишніх сіл і населення якої складає близько 1200 людей, та взяли участь у щорічній Міжнародній скульптурній майстерні пермакультурного мистецтва. Таким чином учасники вивчали культурну та освітню політику муніципалітету, а також засади управлінського менеджменту, які використуває місцева влада. Протягом перебування у Небельшюц молоді також вдалося ближче познайомитися із місцевою культурою, більше дізнатися про місію і візію громади, а також представити власні ідеї щодо подальшої співпраці», – розповідає Мартін Ройтер, голова ГО «Мультикультурна Україна».
«Після цієї поїздки комунікація з німецькою громадою не припинилася. Ми стали більше працювати над генеруванням нових ідей та розвитком цікавих векторів для взаємодії, що будуть направлені саме на розвиток сільської молоді», – продовжує Вікторія Костюк, голова молодіжної ради Смизької громади.
Таким чином перша ознайомча поїздка дала поштовх для народження нового проєкту DUAL.DE, адміністрування якого взяла на себе ГО «Мультикультурна Україна».
Що собою являє дана ініціатива?
– Перш за все, вона покликана розвивати систему дуальної освіти у сільській місцевості, а також підвищувати мобільність молоді.
– По-друге, це – можливість показати молоді німецькі громади з погляду активного учасника культурного життя, а не лише зі сторони туриста.
– По-третє, дуже важливо на основі соціальних стосунків будувати партнерські зв’язки між німецькими та українськими громадами – в цьому полягає запорука успішної співпраці.
Проєкт стартує в Україні вже 1 липня цього року. Початок самого стажування запланований на вересень – жовтень, зважаючи на ситуацію з COVID-19. 1 липня о 19.00 відбудеться офіційна презентація ініціативи та перших вакансій в Німеччині, адже сама підготовка тривала понад 8 місяців, щоб знайти надійних роботодавців.
«Проєкт – пілотний, тому заснований більшою мірою на активній громадянській позиції організаторів, зацікавленості місцевої влади в Небельшюц та нашому спільному бажанні розвивати молодіжне середовище сільських громад України», – ділиться Мартін Ройтер. А Вікторія Костюк додає: «Ми розвиваємо молодь, щоб молоді люди розвивали громади – не колись, не в далекому майбутньому, а вже тут і зараз, коли в села відчувають брак людських ресурсів і потребу в підвищенні кваліфікації наявних працівників. Ми щиро віримо в успіх цієї ідеї, тому рекомендуємо спробувати свої сили всім, хто бажає вчитися і знає німецьку мову».
Деталі будуть оновлюватися на сайті http://multikulti.org.ua/dual-de.