Лубенщина ділитимиться досвідом протидії булінгу з малими містами України

20 липня 2020 року у приміщенні Лубенської центральної районної бібліотеки ім. Володимира Малика  відбувся своєрідний старт проєкту протидії булінгу в молодіжному середовищі. Команда фахівців спільно ...

Додано:
tviisvit

DSC_1079
Лубенщина ділитимиться досвідом протидії булінгу з малими містами України

20 липня 2020 року у приміщенні Лубенської центральної районної бібліотеки ім. Володимира Малика  відбувся своєрідний старт проєкту протидії булінгу в молодіжному середовищі. Команда фахівців спільно з представниками різних зацікавлених сторін: батьків, ювенальної превенції, центру вторинної правової допомоги, громадських організацій та працівників бібліотеки провели креатив – зустріч. Сам проєкт планують реалізувати у Полтавській, Київський та Чернігівській областях та застосувати кращі практики протидії булінгу у молодіжному середовищі і інноваційні методики.

«Проблема булінгу в Україні має досить загрозливий характер.  67%  дітей у віці 11- 17 років, тобто дві третини підростаючого покоління країни були жертвою, учасником або свідком цькування протягом останніх трьох місяців. Особливо актуальною є проблема шкільного цькування для малих міст, де булінг стає заміною змістовним розвагам, саморозвитку і самоствердженню для сучасного підлітка», – переконаний Олександр Чепур, керівник проєкту.

Учасників запросили у якості експертів, щоб з їх допомогою оцінити актуальність проблеми у контексті поширення пандемії COVID-19. У ході обговорення, учасники актуалізували проблему, зокрема звернули увагу на поширенні кібербулінгу, адже під час карантину діти проводять багато часу в мережі, тож зараз вони особливо потребують зручного і швидкого механізму реагування на кібербулінг. Серед експертів також було проведено опитування, а сама група у результаті зустрічі напрацювала рекомендації, які будуть включені до інформаційних матеріалів для батьків на тему протидії булінгу.

Протягом року фахівці та залучені тренери – експерти працюватимуть над упровадженням інтерактивної методики  форум – театру в учнівських колективах трьох міст Пирятин, Бориспіль та Ніжин. Планується, що разом з психологами шкільні лідери пройдуть навчання та здобудуть знання з прав людини, громадянські навички і вміння, опанують та застосують навички з проектного менеджменту, спланують та реалізують у своїх колективах власні ініціативи з подолання булінгу. 

Зауважимо, що дані практики були застосовані протягом 2017 – 2019 року громадською організацією «Твій Світ» , як пілотний проект на території м. Лубни. Результати проєкту були представлені на конкурс та увійшли до каталогу найкращих практик молодіжної роботи 2018 року, організованого Міністерством молоді та спорту України спільно з Програмою розвитку ООН в Україні. Окрім того, його активні учасники були запрошені до роботи Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства Міністерства соціальної політики України, що відбувалося за підтримки представництва Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні і було присвячене дітям і молоді та за безпосередньої їх участі у прийнятті управлінських рішень стосовно дітей.

Тому, і наділі молодіжні працівники намагатимуться застосовувати принципи залучення до участі та комплексний підхід, де ключову роль відіграватимуть лідери учнівських колективів, психологічна служба та батьки. Підтримку проекту «Мистецтво перемагати булінг: форум – театр для служб шкільних омбудсменів на протидію булінгу в навчальних закладах малих міст України» надає Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні.      DSC_1101DSC_1097


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї