Дуже часто суспільний тиск може бути сильнішим, ніж букви чинних законів. Ми уже маємо досвід, що цей суспільний натиск має достатню силу, щоб змінювати неефективні закони та денонсувати обурливі рішення влади.
Документальне кіно, яке розповідає історії реальних людей здатне говорити не лише до розуму, але і до серця, показати як абстрактні суспільні явища впливають на конкретне людське життя. Документальний активізм – це щось більше, ніж просто кіно, це потужна комунікаційна “зброя” у руках правозахисників та активістів
В рамках он-лайн марафону документального активізму ми об’єднаємо в мультидисциплінарні команди правозахисників, активістів та документалістів для роботи над такими фокусними темами:
- Що таке пам’ятати? (вшанування пам‘яті героїв російсько-української війни);
- Україна через 25 років очима молоді;
- декомунізація свідомості та переосмислення тоталітарного минулого;
- полонені та політв’язні: боротьба за звільнення;
- освіта без цькування;
- права жінок в пологах та акушерське насилля;
- переслідування активістів та поліцейське свавілля
- паліативна медицина
Кожна фокусна тема включатиме проведення панельних дискусій за участі активістів, правозахисників та галузевих експертів. Учасники панелей не лише складатимуть мозаїку людських історій, але й систематизують проблематику фокусних тем для подальших адвокаційних кампаній. Режисери, журналісти, письменники, фотограіи паралельно працюватимуть над висвітленням людських історій, які посилюватимуть адвокаційні кампанії.
Своїм баченням сьогодення та майбутнього країни поділяться: заступник міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко, очільниця Українського культурного фонду Юлія Федів, генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко, режисер Ахтем Сеітаблаєв, політолог Євген Магда, правозахисниця Олександра Матвійчук, письменниця Лариса Денисенко, директорка музею тоталітарних режимів «Територія терору» Ольга Гончар, громадський діяч Сергій Стерненко, журналіст, історик Вахтанг Кіпіані, активістки організації «Природні права Україна» та інші.
Місце зустрічі: онлайн-платформа ZOOM
5 днів
8 фокусних тем
9 панельних дискусій
40 живих історій
40+спікерів та доповідачів
В МАЙБУТНЬОМУ – КРАЇНА, КОТРУ ЗМІНЯТЬ ЦІ ІСТОРІЇ
Реєстрація в мережі документальних активістів: тут
Реєстрація для участі в онлайн марафоні: тут
Акредитація ЗМІ: тут
Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду