Мотивація для добра: у Компаніївській громаді триває онлайн-фестиваль соціальної реклами
Ініціативна група з організації допомоги безпритульним тваринам “Вірний друг” (Компаніївська ОТГ, Кіровоградська область) проводить онлайн-фестиваль “Мотивація для добра”. Подія триватиме з 20 по 23 ...
Додано:
Ірина Ткаченко
Ініціативна група з організації допомоги безпритульним тваринам “Вірний друг” (Компаніївська ОТГ, Кіровоградська область) проводить онлайн-фестиваль “Мотивація для добра”. Подія триватиме з 20 по 23 липня. Через карантинні обмеження довелося тимчасово відмовитися від вуличної арт-події просто неба з презентаціями відео та переглядом тематичного фільму, проте альтернатива онлайн допомогла влаштувати довгоочікувані прем’єри і охопити ширшу аудиторію.
У програмі – презентації соціальних відеороликів та постерів-мотиваторів, які були створені за результатами онлайн-майстерні з соціальної відеореклами за участю молоді, представників бібліотек та освіти громади. Учасники розробляли ідеї для майбутніх відео, навчалися створювати просвітницькі меседжі, враховуючи цільову аудиторію. Допомогу у візуалізації ідей надавала компанія Frame Studio Кропивницький. Ольга та Артем Луценки радо підтримують творчі ініціативи громад Кіровоградщини, зокрема допомагали у створенні відеопоезій, промоційних відео та сюжетів про громадські ініціативи.
СИЛА СОЦІАЛЬНОЇ ВІДЕОРЕКЛАМИ
“За допомогою маленького відео можна розказати сильну історію. Очікуємо, що онлайн-фестиваль “Мотивація для добра” зачепить людей, і вони будуть ділитимуться своїми історіями доброти – адже хтось волонтерить, хтось взяв тварину з притулку, хтось допомагає поширювати інформацію про те, як можна допомагати (Наталя Теслюк, Ініціативна група “Вірний друг”).
“Ми очікуємо на зворотній зв’язок від глядачів – їхні відгуки на відео допоможуть з’ясувати, яке ставлення до цієї проблеми у молоді, жителів інших сіл. Можливо, глядачі мають своє бачення рішення проблеми” (Світлана Калінчук, Ініціативна група “Вірний друг”). Глядачі лишають свої коментарі та діляться своїми історіями, поширюють відео.
Мотивують глядачів символічними подарунками та заохоченнями.
Як долучитись та отримати призи?
- переглядайте наші ролики на сторінці ІГ «Вірний друг» у соцмережі Фейсбук та на каналі в YouTube;
- поширюйте дописи про Онлайн-фестиваль соціальної реклами «Мотивація для добра», залишайте в коментарях відгуки та діліться своєю «Історією доброти» про допомогу тваринкам (з фото – подвійне заохочення!).
ВИВЧАЄМО ДОСВІД ІНШИХ, АБИ ЕФЕКТИВНІШЕ ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ
Відкрив Онлайн-фестиваль відеоролик соціальної реклами, створений з метою захисту прав тварин та популяризації гуманного поводження з безпритульними тваринами, на тему «Досвід країн ЄС у врегулюванні безпритульності тварин». Україна входить в п’ятірку країн, які лідирують за кількістю безпритульних тварин. У багатьох країнах віддають перевагу гуманному вирішенню питання безпритульних тварин. Існують програми врегулювання чисельності гуманними методами:стерилізації, вакцинації, ідентифікації. Знайомство з досвідом інших країн допоможе переосмислити ситуацію з безпритульними тваринами як в Україні загалом, так і кожній громаді зокрема. Авторами ідеї відео є юні вихованиці-волонтерки КЗ «Компаніївське НВО» Софія Годованюк, Вікторія Заїкіна, завідувачка бібліотеки Світлана Полтавець.
ЗАКЛИКИ ДО ДОБРИХ ВЧИНКІВ
Актуальна тема, про яку вирішила розповісти компаніївська молодь, – спрага тварин з вулиці. Ця тема є дуже актуальною, особливо в літній період. За словами ветеринарних лікарів, норма споживання води для дорослої собаки на добу становить 40 мілілітрів на один кілограм маси тіла, а для котів, це 30 мілілітрів на кілограм маси тіла. Недостатність води у раціоні провокує сечокам’яну хворобу, хвороби нирок, хвороби сечовивідної системи. Тому зрозуміло, наскільки важливо підтримувати водний баланс в організмі тварин. Домашніми тваринами опікуються господарі, а от безпритульні тварини мають надію тільки на небайдужих людей-волонтерів.
Повертаючись до теми досвіду інших країн, в яких встановлюються годівнички та поїлки на вулицях для безпритульних тварин, приємно зазначити, що в Україні також існують подібні ініціативи. Так днями, на вулицях міста Кропивницького встановили 23 поїлки та таблички із закликом зробити місто дружнім до тварин та налити чотирилапим безхатченкам води. В короткий заклик вкладено великий зміст “Не проходь повз! Налий води вуличним тваринам” (більше про цю ініціативу можна дізнатися за посиланням).
ІНСТРУМЕНТИ УЧАСТІ НА СТОРОЖІ ЗАХИСТУ ТВАРИН
Досвід Ініціативної групи з організації допомоги безпритульним тваринам “Вірний друг” успішний завдяки активній просвітницько-інформаційній діяльності та використанню інструментів участі. Минулого року жителі підтримали електронну петицію від “Вірного друга” про підтримку програми стерилізації безпритульних тварин за кошти місцевого бюджету. Цьогоріч подано електронну петицію до Компаніївської ОТГ «Про виділення коштів на придбання спеціальних засобів для відлову безпритульних тварин для проведення стерилізації та вакцинації. Посилення контролю у сфері запобігання безконтрольного розмноження домашніх та безпритульних тварин та захисту тварин від жорстокого поводження».
Лідерки ініціативної групи коментують: “Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження” регламентується, що регулювання чисельності безпритульних тварин здійснюється уповноваженими місцевими органами влади, з метою недопущення їх безконтрольного розмноження, виникнення епізоотій, заподіяння шкоди здоров’ю та майну громадян, організацій, навколишньому природному середовищу. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування затверджують програми з профілактики та боротьби з інфекціями; забезпечують відлов, тимчасове утримання та регулювання чисельності безпритульних тварин, затверджують правила утримання тварин у домашніх умовах, виділяють і облаштовують на територіях населених пунктів місця для вигулу”. У Компаніївській ОТГ діють Правила утримання домашніх тварин на території Компаніївської селищної ради, а також спільно з Ініціативною групою “Вірний друг” було розроблено інформаційні пам’ятки для жителів громади щодо утримання домашніх тварин.
“Наш проєкт, ініціативна група, народилася з любові до тварин. Вони не можуть себе захистити. Безпритульними собаки і коти стають через безвідповідальність людей. Ми віримо в перемогу добра і здорового глузду, вивчаємо досвід наших сусідів, інших країн, розуміємо, що ця проблема вирішується, але треба діяти комплексно. І законодавчо, і через просвітництво. рухаємося маленькими кроками, але впевнено. Хоча маємо багато викликів і негативу у свій бік” (Наталя Теслюк, Ініціативна група “Вірний друг”).
Сторінка проєкту “Вірний друг” https://www.facebook.com/vyrnyydruh/
YouTube-канал проєкту “Вірний друг”
https://www.youtube.com/channel/UCRuyj2Udtb2rdaKTO-l4sCQ
Відео та постери, які можна поширювати: https://cutt.ly/maOgKeO
Проєкт “Вірний друг” втілюється Ініціативною групою «Вірний друг» у партнерстві зі Спілкою «Громадські ініціативи України» та Агенцією сталого розвитку «Хмарочос» в рамках проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» Програми USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)