Український Південь: попередити конфлікти, сприяти розвитку

Громадською організацією “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння National Endowment for Democracy розпочато реалізацію чергового річного проекту “Попередження конфліктів у Південній ...

116285727_1452934631569182_6538922658390263349_n
Український Південь: попередити конфлікти, сприяти розвитку

Громадською організацією “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння National Endowment for Democracy розпочато реалізацію чергового річного проекту “Попередження конфліктів у Південній Україні”.

Проект є продовженням і територіальним розширенням двох попередніх аналогічних проектів, виконаних протягом 2017-2019 років на території південних районів Херсонської та Запорізької областей, , у т.ч. які безпосередньо прилягають до адміністративного кордону окупованого Росією Криму та у відповідних обласних центрах. Рекомендації, напрацьовані на підставі досліджень й обговорень в експертних колах, були передані низці органів державної влади та місцевого самоврядування, викликали зацікавлення і значною мірою враховані.

Детальніше з результатами двох попередніх проектів можна ознайомитися, зокрема, за посиланнями ТУТ, ТУТ і ТУТ. І, відповідно, ТУТ та ТУТ.

Стратегічною метою проекту є збереження та розвиток (за умов наявної зовнішньої агресії і політичної турбулентности) демократичного дискурсу, відповідальної і кваліфікованої комунікації громадянського суспільства, його інститутів, незалежних експертів і суб’єктів владних повноважень.

Цілі діяльности:
– підвищення спроможности, можливостей громад шляхом навчання місцевих лідерів, впровадження діалогових практик, взаємопосилення громад;
– посилення стійкости регіону до внутрішніх і зовнішніх викликів та загроз внаслідок забезпечення центральних та місцевих органів влади аналітичними матеріалами і рекомендаціями.

Для цього у цільових районах проводитиметься моніторинг людської безпеки (показників Human Security) та дослідження конфліктного потенціалу (інтерв’ю, фокус-групи, опитування тощо), здійснюватиметься навчання (тренінги) місцевих лідерів з різних питань попередження та трансформації конфліктів. Результати моніторингу Human Security висвітлюватимуться на щоквартальних прес-подіях.

Відтак, у м.Херсон планується проведення одноденного регіонального міждисциплінарного семінару для експертного обговорення проблем попередження, подолання, трансформації конфліктів на Півдні України у контексті результатів дослідження – за участи представників місцевої влади, місцевих громадських організацій, громад двох областей.

За підсумками двох квартальних моніторингових звітів з людської безпеки буде проведено, у співпраці з Українським Католицьким Університетом, у м.Львові дводенного сертифікатного воркшопу з представниками місцевих громад для обміну досвідом, удосконалення методології підготовки спільних проектів, за програмою:
– конфлікти;
– переговори/організація переговорного процесу;
– соціальна робота у громадах.

Два одноденні тренінги у Запорізькій і Херсонській областях, за методикою Української Миротворчої Школи, будуть присвячені наступним темам:
– “Історичний діалог у місцевих громадах”.
– “Роль місцевого самоврядування у трансформації конфліктів та збільшенні соціального капіталу”.
– “Метод аналізу “Do Not Harm” у взаєминах громадськости та органів влади”.

У кожному з тренінгів візьмуть участь до 20 учасників, перевагу при відборі буде надано представникам етнічних меншин, ВПО, людям з досвідом громадянської активности та з базовою громадянською освітою.

Пізніше, у першій половині 2021-го року, передбачається проведення низки соціально-моделюючих ігор, візіонерських семінарів Future Search i Foresight у цільових місцевих громадах, напрацювання, експертне обговорення і подання суб’єктам владних повноважень відповідних рекомендацій.

Завершиться річний проект проведенням у червні 2021-го року дводенної підсумкової конференції у м.Києві

За додатковою інформацією, з пропозиціями співпраці, з питаннями щодо участи у подіях тощо прохання звертатися до Сергія Данилова та Ігоря Семиволоса за електронними адресами: sdanylov[AT]gmail.com та fidelukr[AT]gmail.com.


Тематика публікації:                         

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я