В Коломийчиської об’єднаної громаді мешканці та представники влади вивчають інструменті місцевої демократії

В Коломийчиської об’єднаної територіальної громаді наприкінці липня відбувся тренінг в рамках «Школи місцевої демократії для ОТГ: Статут громади». Луганщина продовжує освоювати механізми участі. ...

Додано:
lekotan

тренінги навчання команда
В Коломийчиської об’єднаної громаді мешканці та представники влади вивчають інструменті місцевої демократії

В Коломийчиської об’єднаної територіальної громаді наприкінці липня відбувся тренінг в рамках «Школи місцевої демократії для ОТГ: Статут громади». Луганщина продовжує освоювати механізми участі. Раніше, під час проведення заходів з метою визначення проблем, аналізу виникнення та розробки сценарію виходу із конфліктних ситуацій мешканці та представники влади шукали пошук ефективної моделі комунікації в конструктивному форматі. Завдяки моделюванню ситуацій, активні жителі та представники влади громади виступили з декількома рекомендаціями. Одна з них – розробка проекту Статуту Коломийчиської сільської територіальної громаді. В серпні буде створена Робоча група з підготовки проекту Статуту и, яка протягом вересня-жовтня розробить відповідний проект та винесе його на розгляд мешканців.

Під час тренінгу експерти ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» презентували рівні та форми участі громадськості, інститутів громадянського суспільства у процесі вироблення управлінських  рішень на місцевому рівні, які прописано в проекті Статуту. Особливим аспектом спроможності ОТГ є необхідність належного врахування та захисту інтересів їх периферійних громад, на території проживання яких після об’єднання не розташовані органи місцевого самоврядування. Тому так важливо врахувати інтереси органів місцевого самоврядування та периферійних громад із використанням інструментів місцевої демократії.

В ході заходу учасники обговорили та узгодили подальший графік роботи майбутньої Робочої групи.

Захід проводиться ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проекту «Міцна комунікація в об’єднаних громадах Луганщини як основа ефективного впровадження реформ» за підтримки  МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»). 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку