У Рудьківці місцева ГО вперше провела стратегічну сесію
12 серпня 2020 р. у с. Рудьківка відбулася стратегічна сесія місцевої громадської організації «Рудьківська організація «Відродження». Для цієї ГО це – уперше. Метою заходу було провести SWOT-аналіз ...
Додано:
Валентина Діденко
12 серпня 2020 р. у с. Рудьківка відбулася стратегічна сесія місцевої громадської організації «Рудьківська організація «Відродження». Для цієї ГО це – уперше. Метою заходу було провести SWOT-аналіз середовища, де діє організація, визначити можливості для розвитку та фандрейзингу.
Цей захід проведено за підтримки ІСАР Єднання, яка надається у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства», що фінансується завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.
У заході прийняли участь близько 15 осіб.
Захід проходив оффлайн з дотриманням усіх противірусних застережень.
Під час заходу учасники обговорили попередню діяльність організації, її статутні цілі, завдання, попередні проєкти і тощо. ГО «Відрождення” вже має досвід реалізації локальних проектів з «твердими» результатами. У 2016 р. реалізовувався проект “Покращення надання медичних послуг в ФАПі с. Рудьківка. Капітальний ремонт будівлі” за підтримки Європейського Союзу та ПРООН в рамках програми “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Це був дуже гарний досвід реалізації гранту, під час якого відбулося певне згуртування громади і власне створення громадської організації. Проте сьогодні в умовах розвитку громадянського суспільства ГО “Відродження” потребує більш чіткого стратегічного та операційного планування задля більш ефективної роботи.
Учасники сесії під час обговорення вирішили, що найбільш прийнятними проектами на даному етапі мають бути такі, які продовжують традицію «твердих» результатів. Наприклад, створення (відкриття) міні-підприємств, реконструкція дамби, благоустрій села, створення передумов для зеленого туризму тощо.
За словами учасниці заходу, однією з головних проблем у Рудьківці є брак відомостей про реальні потреби громади. Тому, зокрема, було вирішено провести опитування (анкетування) щодо актуальних потреб і можливих шляхів їх вирішення. Таке анкетування виявить тематики потенційних проектних заявок.
Також проблемою є брак спільноти – об’єднаних активних громадян, які можуть і хочуть впливати на своє життя в селі. Виявлення, мобілізація, активізація таких людей – вимога часу. Багато грантових конкурсів під час пандемії спрямовують свої зусилля власне на мобілізацію і згуртування громади.
Дякуючи фасилітації Олександра Вольфа було проведено SWOT аналіз середовища та визначено можливості для росту громадської організації й зібрано первинний матеріал для напрацювання стратегії організації до 2023 р. Такими точками росту можуть бути зелений туризм, наявність людського потенціалу, відносна культурна одноманітність і толерантність громади, близькість до Києва. Подальші кроки – розробка фандрейзингової стратегії ГО на 2020-2021 рр. і її операційного плану на 2020 р.
Валентина Диденко, ГО «РО «Відродження»