Другий ролик проєкту «Південь без міфів» – про місто Дніпро

Український інститут національної пам’яті презентує другий ролик в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Південь без міфів». Він розповідає ранню історію Дніпра.Кампанія «Південь без міфів» ...

MEsKB1597837016HvcRp
Другий ролик проєкту «Південь без міфів» – про місто Дніпро

Український інститут національної пам’яті презентує другий ролик в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Південь без міфів». Він розповідає ранню історію Дніпра.

Кампанія «Південь без міфів» покликана поширювати історичні знання про минуле степової України та деконструювати російські імперські міфи про історію Північного Причорномор’я. Створення циклу анімаційних відео –  перший етап проєкту. Відкрив цикл ролик про Одесу.

Друге відео в анімаційній формі розповідає про систему козацьких поселень, на основі яких пізніше збудували місто Катеринослав (одна з попередніх назв сучасного Дніпра). Свідчення про поселення при перевозі через річку Самару датуються ще початком XVI століття, майже за три століття до Катеринослава. У 1635-му уряд Речі Посполитої збудував на Дніпрі фортецю Кодак, яку через 13 років взяли під контроль запорізькі козаки. А в 1645-му на правобережній частині перевозу через Дніпро виникло поселення Новий Кодак. Сьогодні фактично на його місці розташований Кодацький міст.

У 1695 році на лівобережній частині Кодацького перевозу виникла слобода Кам’янка Лівобережна. А сучасний центр міста Дніпра розташований на місці слободи Половиці, відомої з 1743 року.

Ролик розробила студія  Young & Hungry production. Ініціатор та координатор інформаційно-просвітницької кампанії – заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак

 

Джерело: УІНП.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Дослідження доступності медичних послуг в Україні: пройдіть опитування для пацієнтів від ZDOROVI

Голос українських організацій на глобальному рівні: ZDOROVI про локалізацію допомоги на тренінгу ВООЗ

Світло для Охтирки: як міжнародна підтримка змінює медицину на прифронтових територіях

ZDOROVI запускають національну програму перинатальної підтримки «Перший подих»

Публічне управління на деокупованих територіях: думки експертів

Як відновлюється Петропільський ліцей Широківської громади Запорізької області