Чи залежить ефективність ГО від географії її діяльності?

Чи може залежати «суспільний успіх» громадської організації від її розміру і географії її діяльності? Чи можна сказати, що невелика організація, яка заснована в селі, буде менш ефективною або ...

Додано:
Alexander Wolf

session my news
Чи залежить ефективність ГО від географії її діяльності?

Чи може залежати «суспільний успіх» громадської організації від її розміру і географії її діяльності? Чи можна сказати, що невелика організація, яка заснована в селі, буде менш ефективною або слабшою, аніж така, яка працює в столиці?

Напевно, все залежить, по-перше, від стратегічних завдань, які організація ставить перед собою, по-друге, індикаторів успішності (ефективності) та, по-третє, її візії.

Наприклад, ГО «Рудьківська організація «Відродження» є невеликою сільською організацією. Але саме вона може стати рушієм суспільних змін у громаді не лише села Рудьківка (Чернігівська обл.), але й в навколишніх громадах.

На стратегічній сесії, проведеній Олександром Вольфом за підтримки ІСАР Єднання, яка надається у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства», що фінансується завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку, члени «Відродження» визначали ресурси громади. І відмітили, зокрема, що громада має зручне географічне розташування, стабільні та сприятливі природно-кліматичні умови, єдність поглядів і відносну культурну одноманітність (принаймні, відсутність конфліктів на мовному, релігійному грунті)  тощо.

Однією з найважливіших передумов успішного розвитку громади має бути те, щоб, яка сказала одна із учасниць, – «у нас була спільнота». Знання ресурсів і можливостей громади й правильна комунікація в «спільноті» – запорука того, що будь-які корисні проекти будуть розвиватися.

На одній із групових вправ учасники обговорили можливість розвитку інфраструктури села і створення, зокрема, відпочинкової зони в контексті розвитку сільського «зеленого» туризму. Власне, одним із проектів, який подавався ініціативними жителями села на районний конкурс громадського бюджету участі, торкався благоустрою мальовничого району річки і створення тут інклюзивної цілорічної зони активного сімейного дозвілля.

Одним із дискусійних питань під час сесії було – до яких результатів, індикаторів успішності має прагнути організація: до «твердих», помітних (наприклад, добудова школи, заміна даху в сільській амбулаторії) чи «м’яких», пов’язаних із розвитком людського капіталу.

Опитування членів організації показало, що селяни прагнуть передусім досягти «твердих» результатів. Проте робота в сфері розвитку громадянського суспільства і проектного менеджменту свідчить: окрім очікуваних результатів, може бути і «неочікуваний» вплив, який виявиться через тривалий час після отримання «твердих» результатів. І, навпаки, соціальна мобілізація в громаді і розбудова її потенціалу сприяє виникненню проектів із «твердими» результатами.

Тому, головним висновком, до якого дійшли учасники стратегічної сесії  у Рудьківці є те, що потрібно відшукувати активних людей і мотивувати їх до суспільних змін у громаді.   


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я