Гендерна рівність в Україні повинна стати нормою життя – народна депутатка
«Гендерна рівність в Україні повинна стати нормою життя. Ще є багато речей, які треба доопрацьовувати і працювати над забезпеченням гендерної рівності. В сфері рівності нам (ред.- різним політичним ...
Додано:
Громадський Простір
«Гендерна рівність в Україні повинна стати нормою життя. Ще є багато речей, які треба доопрацьовувати і працювати над забезпеченням гендерної рівності. В сфері рівності нам (ред.- різним політичним силам) нема чого ділити, тому що вона стосується всіх», – заявила Марина Бардіна, народна депутатка України, голова підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини та ґендерної політики Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
Під час пресконференції присвяченій 15 річниці Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок» експерти обговорили витоки законодавчого забезпечення рівності прав чоловіків і жінок в Україні і наголосили на актуальності кроків в цьому напрямку сьогодні. «Прийняття закону дозволило сформувати єдину зрозумілу політику щодо подолання дискримінації. Сьогодні є в законодавстві широке коло норм, які гарантують рівність чоловіків та жінок. Але ця проста істина потребує зусиль на всіх рівнях. Необхідно включити гендерний компонент на всіх рівнях державного управління. Лише так нормативно-правові акти будуть враховувати потреби чоловіків і жінок», – підкреслив Дмитро Каплун, заступник керівника служби віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
«В першу чергу у тому, що був прийнятий закон – велику роль відіграло громадянське суспільство і політична воля президента Ющенка. Тоді були події в країні, які не дали навіть комуністам проголосувати проти. До цього подібні законопроекти подавалися протягом 6 років. Звісно, з тих пір закон потребує багато змін, але зараз це дуже гостре питання. Будь-який дотик до цього закону може як його покращити, так і погіршити», – наголосила Алла Чигрин, заступниця керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Сергій Кислиця, Постійний Представник України при ООН, зауважив, що українські дипломати є одними з найактивніших захисників гендерної рівності і прав жінок на світовій арені. «Залучення чоловіків у просування прав жінок є дуже важливим. Я знаю що у владі та бізнесі є такі прогресивні люди. Я пишаюся тим, що дипломатична служба України є тим агентом, що просуває ідеї гендерної рівності в Україні та світі. Можна констатувати, що сьогодні в Україні поновилися механізми захисту гендерної рівності та прав жінок. Права жінок – це складна математика, яка має свої закони і норми. Впроваджувати рівність неможливо не керуючись ними», – пояснив він.
Джерело: УКМЦ.