Біла книга “Розвиток соціального підприємництва в Україні”

Ця Біла книга описує першочергові завдання та можливу логіку дій уряду України в галузі розвитку соціального підприємництва.Розроблення Білої книги ґрунтувалося на опрацюванні концептуальних засад та ...

Додано:
Lesya Yaroshenko

Розвиток соціального підприємництва в Україні. Біла книга

Lesya Yaroshenko

Ця Біла книга описує першочергові завдання та можливу логіку дій уряду України в галузі розвитку соціального підприємництва.

Розроблення Білої книги ґрунтувалося на опрацюванні концептуальних засад та кращих практик розвитку соціального підприємництва в демократичних країнах, які межують з Україною та/або мають значну українську діаспору, успішний досвід розвитку соціального підприємництва, схожу історію перебування у складі імперій та досвід збройних конфліктів в новітній період.

З цією метою було відібрано 11 країн у фокусі: 5 з них межують з Україною (Польща, Румунія, Словаччина, Туреччина, Угорщина), 3 – перебували у складі СРСР (Естонія, Латвія, Литва), 2 – перебували у складі федеративної Югославії та мають досвід збройних конфліктів в новітній історії (Сербія, Північна Македонія), 1 – має значну і впливову українську діаспору та успішний досвідом розвитку соціального підприємництва протягом останніх 30 років (Канада).

Ментальність відібраних країн сформувалася, серед іншого, завдяки територіальній близькості до України та/або досить значній українській діаспорі, подібного з Україною тривалого перебування у складі багатонаціональної імперії. Це дозволяє припустити, що політику розвитку соціального підприємництва для розв’язанням соціальних та екологічних проблем в країнах у фокусі можна щонайменше частково адаптувати на українських теренах.

Методологія роботи над Білою книгою також передбачала опрацювання наявних в Україні фрагментів політики розвитку соціального підприємництва на національному, регіональному та місцевому рівнях. Це було зроблено шляхом вивчення стратегічних та програмних урядових документів та проведення онлайн, очних і телефонних консультацій з представниками відповідних органів влади та місцевого самоврядування з урахуванням карантинних обмежень по COVID-19. Виокремлений успішний досвід розвитку соціального підприємництва на рівні політики та/чи кращих практик, що мають окремі органи влади та місцевого самоврядування може бути більш широко поширений в Україні.

Методологія роботи над Білою книгою передбачала створення та діяльність робочої групи у складі 3-х експертів з підтвердженим досвідом дослідження феномену соціального підприємництва в Україні та іноземних країнах, в тому числі розроблення рекомендацій для органів влади, місцевого самоврядування, суб’єктів соціального підприємництва та організацій громадянського суспільства.

Запропоновані в Білій книзі проєкт Концепції державної політики щодо розвитку соціального підприємництва, відповідні завдання, пропозиції та рекомендації потребують публічного обговорення із громадськістю та заінтересованими сторонами для їх верифікації та корегування окремих положень у разі потреби.

Дослідження підготовлено в рамках міжнародного партнерського проєкту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою “знизу”», що реалізується консорціумом із семи організацій громадянського суспільства з України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників за фінансової підтримки Європейського Союзу (березень 2018-серпень 2020) та на замовлення Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України.

Зміст публікації є винятковою відповідальністю Українського Форуму Благодійників та не може розглядатись як такий, що відображає погляди Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Курс обміну валют за грантами від Європейської Комісії: як звітувати донору?

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)