Трудове законодавство та ОГС: відбувся онлайн-семінар для представників громсектору

Представники ОГС вивчали особливості трудового законодавства України та шукали відповіді на найбільш болючі і поширені питання HR-напрямку у громадському секторі. У понеділок, 28 вересня, відбувся ...

Додано:
Ivanna Bedei

Ілюстрація для фб по семінару
Трудове законодавство та ОГС: відбувся онлайн-семінар для представників громсектору

Представники ОГС вивчали особливості трудового законодавства України та шукали відповіді на найбільш болючі і поширені питання HR-напрямку у громадському секторі. У понеділок, 28 вересня, відбувся онлайн-семінар із питань застосування трудового законодавства організаціями громадянського суспільства. Подія організована  Українським незалежним центром політичних досліджень в консорціумі з ІСАР Єднання та Центром демократії та верховенства права у рамках проекту “Ініціатива секторальної підтримки організацій громадянського суспільства України”. 

“Експерти УНЦПД уже кілька років надають юридичні консультації для організацій громадянського суспільства України. За цей час ми побачили чітку тенденцію: труднощі та особливості трудового законодавства займають одне із чільних місць у переліку питань, з якими звертаються до нас представники громсектору. Саме тому і виникла ідея провести такий семінар – як відповідь на запит громадського сектору. Ми розуміли, що подібне навчання буде затребуваним, корисним і точно зміцнить інституційну спроможність та посилить самозарадність громадських об’єднань”, – пояснює Оксана Мізік, менеджерка проектів УНЦПД, координатор проекту “Ініціатива секторальної підтримки розвитку громадянського суспільства України”. 

Семінар дійсно зацікавив громадський сектор України – до навчання долучилися майже 70 представників громадських, благодійних та волонтерських організацій з різних регіонів країни.

Учасників семінару навчала та консультувала Лариса Шкурка – сертифікована аудиторка, експертка та тренерка, консультантка з бухгалтерського, податкового обліку, фінансового та трудового законодавства, консультантка з організаційного розвитку та стратегічного планування.

Протягом двох годин онлайн-спілкування учасники семінару говорили про:

  • особливості трудових відносин з директорами ГО;
  • працевлаштування окремих категорій співробітників (пенсіонерів, людей з інвалідністю, учасників АТО/ООС тощо);
  • особливості та відмінності використання трудових та цивільно-правових договорів;
  • нюанси законодавчого регулювання роботи працівників, які знаходяться на самоізоляції, наявні норми віддаленої роботи; 
  • особливості працевлаштування в міжнародних організаціях та їх представництвах;
  • співпрацю організацій громадянського суспільства з волонтерами;
  • та про багато-багато інших HR-питань, актуальних для українських ОГС. 

 

Ця подія стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США) в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізується ІСАР Єднання у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я