Відбулися навчальні онлайн-візити до Львова для НГО Донеччини та Луганщини

«Недостатньо тільки отримати знання – їх треба застосувати. Недостатньо тільки бажати – треба діяти», – Йоганн Вольфганг фон Гете.Обмін досвідом – важлива складова всіх навчань, можливість дізнатись ...

Додано:
doo.cvu

тренінги навчання команда
Відбулися навчальні онлайн-візити до Львова для НГО Донеччини та Луганщини

«Недостатньо тільки отримати знання – їх треба застосувати. Недостатньо тільки бажати – треба діяти»,

– Йоганн Вольфганг фон Гете.

Обмін досвідом – важлива складова всіх навчань, можливість дізнатись історії застосування окремих інструментів, що допомагають розвитку громад, втіленню суспільно важливих ідей та ініціатив. Впродовж 5-9 жовтня 2020 року відбулися навчальні онлайн-візити для неурядових громадських організацій Донеччини та Луганщини. Заходи були реалізовані потужною командою громадської спілки «Громадські ініціативи України» та її партнерів в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Звісно, такий формат зустрічей є не зовсім традиційним, та не зовсім зручним. Але реалії, у яких небезпека інфікування на COVID-19 постала перед кожним громадянином, змушують змінювати формат роботи, перетворює обмеження на нові можливості.

Перший тиждень онлайн-візитів, який був присвячений відвідуванню різноспрямованих організацій міста Львів, був насиченим і цікавим. Велика подяка від організаторів заходу, учасників та учасниць всім експертам та спікерам, представникам місцевого самоврядування та громадським діячам, за безцінний досвід взаємодії представників НГО та органів місцевого самоврядування, історії успіху впровадження різних проєктів та ініціатив, що змінюють життя львів‘ян на краще, сприяють просвітництву та підвищенню комфорту, допомагають вирішувати нагальні проблеми містян.

Фото_львів_зустрічі_1

Зустрічі у Львові

Протягом п‘яти днів учасники та учасниці мали змогу в режимі онлайн відвідувати різні урядові та неурядові організації міста Лева. Всього було 14 зустрічей, і кожна – це окрема історія, досвід та нові можливості для НГО Донецької та Луганської області. Чому нові можливості? Тому що обмін контактами, отримана інформація, відкритість кожного запрошеного гостя є запорукою можливої успішної співпраці в майбутньому, впровадження загальнонаціонального контексту та мережування, що є платформою успіху для громадської діяльності в Україні та за її межами.

Так, учасники відвідали Львівську міську раду, а саме відділ громадського партнерства, завданням якого є взаємодія з НГО, ініціативами громадян, розвитком та впровадженням інструментів участі. Також про успішний досвід взаємодії місцевого самоврядування та неурядових організацій, впровадження партисипативного бюджету та інших інструментів участі розповів начальник відділу громадського партнерства Орест Файфурка. Не менш цікава розмова була з Андрієм Оліярником – начальником відділу соціальних програм управління соціального захисту Львівської міської ради, під час якої дізналися про досвід співпраці ради з громадськими організаціями соціального напрямку.

Цікавими та насиченими вийшли зустрічі з представниками львівських ГО. Протягом візиту до Товариство Лева, — однієї з перших громадських організацій в Україні, Голова товариства Лева Андрій Нечипорук розповів про початок розвитку неурядових організацій у Львові. Під час зустрічі у Лабораторії громадянської освіти «Пошук» керівниця напрямку Оксани Чабан дізналися про інновації розвитку та впровадження інтерактивних методів навчання в освітньому процесі. Також завітали до Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки, де заступниця директора закладу розповіла про досвід Львова у питанні трансформації традиційних бібліотечних закладів у активні відкриті громадські простори (медіатеки, сенсотеки, вікітеки), які пристосовані для потреб людей з інвалідністю.

Так як одним із напрямів освітньої діяльності більшості НГО, волонтерських та ініціативних груп є робота з допомоги та соціалізації людей з інвалідністю, особливу увагу було приділено саме зустрічам з організаціями, які працюють в аналогічному напрямку:

Навчально-реабілітаційний центр «Джерело». Основний профіль роботи – реабілітація осіб з ДЦП. Унікальність організації полягає у формуванні бюджету, позаяк, змішаний тип дозволяє залучати фінансові ресурси як міського бюджету, так і кошти спонсорів та благодійників. Про особливості роботи, успіхи та складнощі розповіла директорка центру Зоряна Люльчак.

Громадська організація «Зелений Хрест». Основним напрямком діяльності є організація туристичних поїздок для людей з інвалідністю. Про досвід та особливості напрямку розповів керівник організації Олександр Волошинський.

Благодійний фонд «Відкрите серце». Багаторічна успішна діяльність фонду спрямована на психологічну, педагогічну та соціально-побутову реабілітацію дітей з аутизмом та дорослих. Керівник організації Ігор Островський поділився історіями успіху, особливостями реабілітаційної роботи, практичними порадами та новітніми методиками, що використовують фахівці фонду.

Для громадських діячів, волонтерів та представників ініціативних груп є дуже важливим та корисним саме обмін досвідом, встановлення контактів з однодумцями з різних куточків України, отримання порад, можливо, новітніх технік та методів, які допомагають покращити рівень реабілітації та соціалізації людей з інвалідністю. Зустріч з представником Національної Асамблеї людей з інвалідністю у Львівській області Ярославом Грибальським допомогла дізнатись про створення та функціонування політики включення людей з інвалідністю в процеси життєдіяльності міста.

Фото_львів_зустрічі_2

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади